قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۵۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جشن نیمه شعبان در انگلیس برگزار شد

لندن - – سالروز ولادت فرخنده حضرت حجت بن الحسن عسکری (عج) منجی عالم بشریت شامگاه یکشنبه با حضور شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت در مرکز اسلامی انگلیس در لندن برگزار شد.

جشن نیمه شعبان در انگلیس برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی شمالی نماینده مقام معظم رهبری و رئیس مرکز اسلامی انگلیس در این جشن باشکوه در سخنانی حاضران را با "تأملی مجدد" در مفهوم انتظار دعوت کرد.
وی توضیح داد که در روایات، بسیار روی فضیلت انتظار تأکید شده تا جایی که برای فرد ناآشنا با مفهوم انتظار ممکن است این تصور پیدا شود که در این روایات مبالغه شده است.
رئیس مرکز اسلامی انگلیس گفت: در برخی از روایات از انتظار به عنوان افضل العبادات یادشده و گاه انتظار هم ردیف قیام، جهاد و شهادت شناخته شده است.
وی با مرور برخی از روایات درزمینهٔ ظهور خاطرنشان کرد که انتظار یک کار، اقدام و کوشش فعالانه است و نه دست روی دست گذاشتن. به این ترتیب وی توضیح داد که فرد منتظر باید اهل ورع و تقوا بوده و فضایل اخلاقی را در خود رشد داده باشد.
حجت الاسلام و المسلمین شمالی عنوان کرد: انتظار یعنی فرد آنچه را که وظیفه اش بوده در جهت ظهور انجام داده و اکنون منتظر وقوع آن بخشی است که جدای از او باید اتفاق بیفتد و این گونه توضیح داد که درواقع او به بهانه انتظار، وظیفه خود را معلق نمی کند.
وی ظهور را به آمدن مهمان عزیزی تشبیه کرد که گفته است اگر خانه را آماده کنی من می آیم. اما ما خانه را آماده نکرده ایم. به گفته وی این انتظار نیست. انتظار از وقتی شروع می شود که ما خانه را آماده کرده باشیم.
در ادامه این مراسم، حاج علی مصلایی یکی از مداحان اهل بیت (ع) به اجرای مولودی خوانی پرداخت و طبق معمول چند سال گذشته، حاضران با کیک 12متری اهدایی یکی از خیرین ایرانی ساکن لندن، پذیرایی شدند.
در سایر مساجد شهرهای بزرگ انگلیس ازجمله در نیوکاسل، منچستر و گلاسکو محافل جشن در شب و روز نیمه شعبان برگزار شد.
شبک**اروپام ** هـ ن **1708

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha