قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۵۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس شورای نظامی سودان برای انتقال قدرت به غیر نظامیان شرط گذاشت

عبدالفتاح برهان رئیس شورای نظامی انتقالی سودان در گفت وگو با تلویزیون این کشور گفت: شورای نظامی در صورت توافق میان گروه های سیاسی بر سر یک دولت توافقی آمادگی انتقال قدرت به غیر نظامیان را دارد

رئیس شورای نظامی سودان برای انتقال قدرت به غیر نظامیان شرط گذاشت
رئیس شورای نظامی سودان برای انتقال قدرت به غیر نظامیان شرط گذاشتبه گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، برهان افزود: آماده ایم حتی از فردا در صورت توافق میان نیروهای سیاسی، قدرت را به یک حکومت غیر نظامی توافقی انتقال دهیم.
وی گفت: ما معتقدیم که زمان مناسب برای دوره انتقالی قدرت دو سال است؛ اما اگر نیروهای سیاسی راضی می شوند و یک دولت توافقی را اعلام کنند، می توانیم همین فردا قدرت را انتقال دهیم.
رئیس شورای نظامی انتقالی سودان اضافه کرد: همان طور که گفتیم ما هیچ چشم داشتی به قدرت نداریم و سعی می کنیم تا دوره انتقالی تحت نظارت یک دولت تکنوکرات اداره شود تا شرایط برای انتقال قدرت مهیا شود.
برهان همچنین تاکید کرد که توافق سیاسی میان گروه های سیاسی برای آغاز مرحله انتقال قدرت ضروری است.
وی ادامه داد، همه زندانیان سیاسی بدون استثناء آزاد شدند و دادستانی در خصوص کسانی که در کشتار تظاهرات کنندگان دست داشتند نیز تحقیق می کنند.
رئیس شورای نظامی انتقالی سودان افزود: از مقر اقامت عمر البشیر برابر هفت میلیون و 350 هزار دلار ارز خارجی کشف و به بانک مرکزی تحویل داده شد.
برهان همچنین گفت: هیاتی از سودان طی روزهای آینده به آمریکا سفر خواهند کرد تا در خصوص خروج نام این کشور از لیست کشورهای حامی تروریسم با مقام های این کشور مذاکره کنند.
در پی اعتراضهای مردمی در سودان که بیش از چهار ماه ادامه داشت، سرانجام ارتش این کشور در تاریخ 22 فروردین با صدور بیانیه ای برکناری البشیر را پس از 30 سال حکومت، تأیید و سه ماه حالت فوق العاده و یک ماه ممنوعیت رفت و آمد را در این کشور اعلام کرد.
این شورا هشت عضو دارد که شش نفر آنها از افسران ارتش، دو نفر متعلق به نیروهای پلیس و یک تن نیز مربوط به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی سودان است.
در بیانیه 22 فروردین ماه ، مقرر شد؛ شورای نظامی انتقالی به ریاست "عوض بن عوف" وزیر دفاع به مدت دو سال زمام امور را در دست گیرد. 
اما بن عوف یک روز پس از سمت خود کناره گیری کرد و "عبدالرحمن البرهان" برای این منصب تعیین شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha