پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۵۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پاپ فرانسیس: گفت وگو را بر خشونت مقدم بدانید

رهبر کاتولیک های جهان در مراسم عید پاک، با نکوهش خشونت فراگیر در سطح دنیا از همگان خواست در کشمکش ها به دنبال راه حلی مسالمت جویانه باشند

پاپ فرانسیس: گفت وگو را بر خشونت مقدم بدانید
رهبر کاتولیک های جهان در مراسم عید پاک، با نکوهش خشونت فراگیر در سطح دنیا از همگان خواست در کشمکش ها به دنبال راه حلی مسالمت جویانه باشند.

امروز (یک شنبه) میدان سن پیتر رم، صحنه حضور ده ها هزار کاتولیک بود که در آئین نیایش عید پاک شرکت کردند. پاپ فرانسیس امسال نیز در این مراسم به موضوع صلح پرداخت. او از مسیحی ها خواست جنگ سوریه را از یاد نبرند و نسبت به آن بی تفاوت نشوند. او در این زمینه بیان کرد: اندکی به تعهد در یافتن راه حلی سیاسی بیندیشید؛ تعهدی برای آرمان های مبتنی بر آزادی، صلح و عدالت.

او هم چنین مسئولان کشورها را فراخواند تا برای پایان دادن به مسابقه تسلیحاتی و جلوگیری از افزایش نگران کننده سلاح در جهان بکوشند.

پاپ فرانسیس به منازعات دیگر جهان نیز اشاره کرد و پیش از همه به خاورمیانه و سودان جنوبی پرداخت. او با یادآوری تشدید جنگ در لیبی از طرفین کشمکش ها خواست تا به گفت وگو روی آورند و زخم های یک دهه جنگ و بی ثباتی سیاسی را باز نکنند. پاپ برای اوکراین نیز آرزوی صلح پایدار و بشردوستانه کرد.

به گزارش دویچه وله، رهبر کاتولیک های جهان در ابراز همدردی با جامعه مسیحیان سریلانکا گفت: با بازماندگان قربانیان و همه کسانی که برای عبادت دور هم جمع شده بودند و هدف چنین خشونت ظالمانه ای قرار گرفتند، همدردی دارم.

به گزارش یورو نیوز، او اظهار کرد: با درد و اندوه خبر این حملات شدیدی را دریافت کردم که امروز و در عید پاک، برای مردم حاضر در کلیساها و چند مکان دیگر در سریلانکا رنج و ماتم به همراه داشت.

مراسم عبادی عید پاک در میدان سن پیتر رم با تدابیر امنیتی شدیدی برگزار شد. تعداد پرشماری مأمور پلیس شرکت کنندگان در این مراسم را با دقت و همانند مقررات فرودگاه ها کنترل می کردند. حال و هوای مراسم اما مسالمت آمیز و آرام بود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha