قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۴۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

راه اندازی نخستین متروی جهان که فقط با انرژی خورشیدی کار می کند

متروی دهلی به زودی به نخستین متروی جهان تبدیل می شود که سوخت خود را به طور کامل از منابع طبیعی به دست می آورد. شرکت موسوم به "DMRC" که مسئولیت اجرای طرح متروی دهلی را بر عهده دارد، اخیراً اعلام کرده که قصد دارد نیروی حاصل از یک پروژه انرژی خورشیدی موسوم به "روا"(Rewa) را در متروی دهلی به کار گیرد.

راه اندازی نخستین متروی جهان که فقط با انرژی خورشیدی کار می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

متروی دهلی به زودی قرار است به نخستین متروی سبز جهان تبدیل شود و فقط از انرژی خورشیدی استفاده کند.

و به نقل از اکونومیک تایمز، متروی دهلی به زودی به نخستین متروی جهان تبدیل می شود که سوخت خود را به طور کامل از منابع طبیعی به دست می آورد. شرکت موسوم به "DMRC" که مسئولیت اجرای طرح متروی دهلی را بر عهده دارد، اخیراً اعلام کرده که قصد دارد نیروی حاصل از یک پروژه انرژی خورشیدی موسوم به "روا"(Rewa) را در متروی دهلی به کار گیرد.

این نخستین بار است که DMRC برای تأمین نیرو، از چنین منبعی استفاده می کند. مقامات DMRC در بیانیه ای گزارش دادند که تاکنون، از پنل های خورشیدی موجود در محوطه شرکت برای نیازهای ضروری مانند تهویه هوا و تأمین نور ایستگاه های مترو استفاده کرده اند اما اکنون DMRC قصد دارد از انرژی خورشیدی پروژه روا برای راه اندازی مترو استفاده کند. این شرکت در حال حاضر برای حدود ۶۰ درصد از نیازهای الکتریکی خود از انرژی خورشیدی استفاده می کند و قصد دارد تا سال ۲۰۲۱، همه عملیات اجرایی خود را با کمک انرژی خورشیدی انجام دهد.

براساس این بیانیه DMRC نیرویی برابر ۲۷ مگاوات را از پروژه روا دریافت کرده و قصد دارد آن را تا ۹۹ مگاوات افزایش دهد. این شرکت قصد دارد انرژی حاصل از پروژه روا را برای نیازهای ضروری و کارهای اجرایی به کار گیرد.

یکی از مقامات DMRC در این باره گفت: قرارداد استفاده از پروژه روا، در سال ۲۰۱۷ امضا شد اما این طرح اکنون در مرحله اجرا قرار دارد. شرکت ما اکنون دریافت انرژی از این پروژه را آغاز کرده و قصد دارد کار خود را گسترش دهد تا نخستین متروی سبز جهان، کار خود را آغاز کند.

روا، یکی از بزرگترین پروژه های مربوط به انرژی خورشیدی در جهان است و DMRC قصد دارد سالانه حدود ۳۴۵ میلیون واحد نیرو را از این پروژه دریافت کند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha