قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۴۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حمل دام سبک و سنگین بدون مجوز دامپزشکی ممنوع است

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان زنجان گفت: هرگونه حمل دام زنده سبک و سنگین که مقصد آن خارج از شهرستان مبدا بوده و فاقد مجوز دامپزشکی باشد، قاچاق محسوب می شود.

حمل دام سبک و سنگین بدون مجوز دامپزشکی ممنوع است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان زنجان گفت: حمل دام سبک و سنگین بدون مجوز دامپزشکی ممنوع است.

مجید اسکندرپور ، اظهار کرد: هرگونه حمل دام زنده سبک و سنگین که مقصد آن خارج از شهرستان مبدا بوده و فاقد مجوز دامپزشکی باشد، قاچاق محسوب می شود.

این مسئول با اشاره به دستورالعمل ابلاغی از ستاد مبازره با قاچاق کالا و ارز، همچنین تصویب نامه هیئت دولت مبنی بر شرایط حمل و نقل دام زنده، ادامه داد: حمل دام توسط اشخاص از شهرستانی به خارج از آن شهرستان، چنان چه فاقد مجوزهای لازم باشد، قاچاق است و طبق ماده 6 قانون سازمان دامپزشکی کشور، با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه عواقب احتمالی عدم همکاری، بر عهده دامدار و راننده متخلف خودروی حمل دام زنده است، افزود: سیستم قرنطینه سازمان دامپزشکی به صورت قرنطینه، مبدأ و مقصد است که با صدور گواهی حمل بهداشتی در سامانه سراسری قرنطینه سازمان دامپزشکی در شهرستان مبدا و تایید تخلیه دام در شهرستان مقصد خواهد بود.

اسکندرپور با تاکید بر این که جلوگیری از ورود و خروج غیرمجاز دام و طیور، جلوی انتشار بسیاری از بیماری های واگیردار و متعاقب آن، تلفات را می گیرد، خاطرنشان کرد: قاچاق و ورود و خروج دام های مبتلا به بیماری، یکی از مواردی است که منتج به شیوع بیماری های دامی در سایر استان ها می شود و این در حالی است که ابتلای دام ها به بیماری های دامی، درمانی ندارد و با برجا گذاشتن تلفات، خسارات اقتصادی زیادی را به دامداران متحمل می کند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha