قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۴۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اردبیل در نیمه شعبان مهدوی شد

اردبیل همزمان با نیمه شعبان سالروز ولادت امام زمان (عج) مناطق مختلف استان اردبیل رنگ و بوی مهدویت گرفته وغرق در شور و سرور شده است.

اردبیل در نیمه شعبان مهدوی شد

بسیاری از محلات ، حسینیه ها ، مساجد و معابر با چراغ ها و پرچم های رنگی تزیین شده و نوای مولودی خوانی از کوی و برزن بلند است.
بازار پخش شیرینی و شربت نیز در خیابان ها گرم بوده و جوانان و ونوجوانان با اشتیاق مشغول پخش آنها در بین رهگذران و رانندگان عبوری می باشند.
در شهرستان اردبیل دوستداران امامت و ولایت با برگزاری مراسم سنتی مخصوص نیمه شعبان ، زاد روز یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) را گرامی داشته اند.
عشق و علاقه ی قلبی مردم اردبیل به خاندان نبوی سبب شده است که همه ساله در روزها و مناسبت های بزرگ مذهبی شاهد برپایی مراسم های گوناگون برای اهل بیت (ع) توسط مردم ولایت مدار در این شهر حسینی باشیم .
مردم این شهر که به لحاظ سابقه ی مذهبی و تاریخی خود و مرکزیت آن از قرن های گذشته به عنوان رواج دهنده فرهنگ تشیع به عناوین گرانسنگی مانند دارالامان ، دارالایمان ، دارالارشاد و دارالعرفان لقب یافته است همه ساله اینگونه مراسم ها و آیین ها را بطور گسترده ، پر شکوه و به شیوه ی سنتی برپا می کنند .
امروز از هر کوی و برزن اردبیل نوای دلنشین مداحان اهل بیت (ع) در مدح امام زمان (عج) به گوش می رسد و برپایی مجالس گوناگون در منازل ، مساجد و تکایای شهر حال و هوای معنوی خاصی بر این مکان ها حاکم کرده است .
همچنین منتظران واقعی حامی مستضعفان حضرت آقا امام زمان (عج) به میمنت این جشن مذهبی بزرگ صد ها زوج جوان را به خانه بخت فرستادند بطوریکه در خیابان ها و کوچه های شهر اردبیل ده ها خودروی تزیین شده و حرکت گسترده کاروانهای عروسی خبر از برپایی سنت حسنه ی ازدواج می دهند .
برپایی ده ها محفل شعر و جشن و سرور از برنامه های ارگان ها و نهادهای فرهنگی استان اردبیل به مناسبت این روز بزرگ است .
گزارش از نقاط دیگر استان اردبیل حاکیست که مردم با برپایی مراسم ها و مجالس جشن و سرور سال روز ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) را گرامی داشته اند.
6016

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha