قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۴۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احضار نخست وزیر سابق و وزیر دارایی الجزایر به دادگاه

دادستانی الجزایر احمد اویحیی، نخست وزیر و محمد لوکال، وزیر دارایی این کشور را به دادگاه احضار کرد. اویحیی یکی از چهره های برجسته ای است که تظاهرکنندگان خواهان کناره گیری او از روند سیاسی و مواخذه اش به دلیل اتهامات فساد بودند.

احضار نخست وزیر سابق و وزیر دارایی الجزایر به دادگاه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نخست وزیر سابق و وزیر دارایی کنونی الجزایر به اتهام فساد به حضور در دادگاه احضار شدند.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، دادستانی الجزایر احمد اویحیی، نخست وزیر و محمد لوکال، وزیر دارایی این کشور را به دادگاه احضار کرد.

اویحیی یکی از چهره های برجسته ای است که تظاهرکنندگان خواهان کناره گیری او از روند سیاسی و مواخذه اش به دلیل اتهامات فساد بودند. الجزایری ها او را مسؤول اوضاع نابسامان اقتصادی این کشور و ورود به ورشکستگی بعد از سقوط قیمت نفت می دانند.

اویحیی ریاست حزب تجمع ملی دموکرات یکی از اعضای ائتلاف اصلی این کشور را برعهده دارد که بسیاری از اعضای حزب اخیرا او خواسته اند از رهبری حزب کنار برود.

این دو مقام الجزایری درخصوص اتهاماتی در زمینه اتلاف اموال عمومی و امتیازات غیرقانونی به دادگاه احضار شده اند.

این درحالی است که عبد القادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت الجزایر پیشتر و قبل از اینکه لوکال عهده دار منصب وزارت دارایی الجزایر شود، وی را از ریاست بانک مرکزی این کشور عزل کرده بود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha