قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۳۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چگونه هوش مصنوعی صنعت خودروسازی ژاپن را نجات می دهد؟ / طرحی میانبر برای جبران نیروی کار سالخورده

این روزها صنعت خودرو در ژاپن تحولاتی جالب  را تجربه می کند. اما به نظر می رسد این تحولات بر پایه قانون جدید جامعه 5.0 است. قانونی که قرار است از نقش هوش مصنوعی برای رشد جمعه انسانی کمک بگیرد.

چگونه هوش مصنوعی صنعت خودروسازی ژاپن را نجات می دهد؟ / طرحی میانبر برای جبران نیروی کار سالخورده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این روزها صنعت خودرو در ژاپن تحولاتی جالب  را تجربه می کند. اما به نظر می رسد این تحولات بر پایه قانون جدید جامعه 5.0 است. قانونی که قرار است از نقش هوش مصنوعی برای رشد جمعه انسانی کمک بگیرد.

صنعت خودرو در ژاپن موفق به کسب تجربه ای خیره کننده شده است. این تجربه نشان می دهد هوش مصنوعی نقشی موثر در بهبود زیرساخت های اقتصادی جهان خواهد داشت.  

نتایج پژوهش های جدید نشان می دهد هوش مصنوعی در کنار تمامی فواید خود می تواند کشورهایی مثل ژاپن را از بحران های نیروی کار و بحران اقتصادی نجات دهد. درواقع این روزها که تمرکز بر نیروی انسانی رو به کاهش است، روبات ها جای انسان ها را گرفته اند.

این روزها ژاپنی ها به شدت روی استفاده از هوش مصنوعی در محل کار متمرکز شده اند اما چرا؟ پاسخ این سوال ساده به نظر می رسد؛ ژاپن هشت سال متوالی را با بحران کاهش جمعیت گذرانده است، بنابراین انتظار می رود همچنان که بسیاری از ساکنان این کشور در حال پیر شدن هستند، استفاده از هوش مصنوعی نیز در این کشور رونق بگیرد و درواقع هوش مصنوعی به جایگزینی برای نیروی انسانی تبدیل شود. محققان پیش بینی می کنند که تا سال 2036 یکی از  سه  شهروند ژاپنی سالخورده هستند و در نتیجه هوش مصنوعی می تواند افراد را از این شرایط نجات دهد.

ژاپن، که جمعیتی 127 میلیون نفری دارد، مدت هاست روی روباتیک و توسعه هوش مصنوعی متمرکز است، هدف از این کار، افزایش بقای اقتصادی است.  بر اساس گفته موسسه ملی تحقیقات امنیت جمعیت ژاپن پیش بینی می شود نرخ جمعیت این کشور، تا سال 2049 به زیر 100 میلیون نفر برسد.

اکنون ژاپنی ها با اتخاذ یک طرح جدید به نام "جامعه 5.0"، که یک مدل اقتصادی جدید است در تلاشمند وضعیت کشور را تغییر دهند. این طرح ترکیبی از زیرساخت های انقلاب چهارم صنعتی و توسعه طرح های جدید مراقبت های بهداشتی، تدارکات، و  هوش مصنوعی است.

 

 

 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha