پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۴۲۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ژاپن:برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی با روسیه همکاری می کنیم

یک هفته مانده به دیدار سران دو کشور کره شمالی و روسیه، سفیر ژاپن در مسکو طی مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد که توکیو به همکاری خود با جامعه بین المللی به ویژه روسیه، در جهت خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ و ایجاد صلح و ثبات در شبه جزیره کره ادامه خواهد داد.

ژاپن:برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی با روسیه همکاری می کنیم
ژاپن:برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی با روسیه همکاری می کنیمبه گزارش خبرگزاری تاس ، «تویوهیسا کوزوکی» افزوده است: «مسئله تضمین صلح و امنیت در منطقه باید مورد بحث و بررسی همه کشورهای علاقه مند، از جمله ژاپن قرار گیرد؛ ما به همکاری با جامعه بین المللی از جمله روسیه برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی ادامه خواهیم داد.»
به گفته یک مقام ارشد ریاست جمهوری روسیه، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، هفته آینده برای نخستین بار در سالن کنفرانس بین المللی در روسیه دیدار خواهند کرد.
به گفته مقامات روسیه، مدیران راه آهن و سازندگان هواپیمای روسیه نیز به امید توافق بر سر همکارهای دو جانبه در بخش راه آهن و هواپیما سازی با کره شمالی، در این دیدار شرکت خواهند کرد.
به گفته تحلیلگران، هدف آشکار پوتین نشان دادن نفوذ روسیه در کره شمالی با تأکید بر همکاری دوجانبه پس از بی نتیجه ماندن نشست ماه فوریه واشنگتن و پیونگ یانگ، است.
چند روز پیش، کرملین اعلام کرد که رهبر کره شمالی اواخر ماه آوریل بنا به دعوت پوتین به روسیه سفر خواهد کرد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha