پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۷۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رضا میرکریمی:

تحریم جشنواره را هم تحت تاثیر قرار داد

نشست خبری جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور عوامل جشنواره و اصحاب رسانه در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.

تحریم جشنواره را هم تحت تاثیر قرار داد

 نشست خبری جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور عوامل جشنواره و اصحاب رسانه در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد. رضا میرکریمی در ابتدای نشست اعیاد شعبانیه را تبریک گفت و با سیل زندگان ابراز همدردی کرد.

او گفت: جشنواره هم به دلیل حادثه سیل با هلال احمر تفاهم نامه ای امضا کرده است تا به عنوان سفیر هلال احمر فعالیت کند. عواید بلیط فروشی به سیل زدگان اهدا می شود. این باران بلا نیست و رحمت زیادی به همراه دارد و کشور سیراب شد.

میرکریمی ادامه داد: امسال با کمک شهرداری تهران سعی می کنیم فضای عمومی شهری فراهم کنیم تا شهروندان در یک نشاط جمعی با سینما همراه باشند و در خیابان مظفر برنامه ویژه ای داریم.

دبیر جشنواره تصریح کرد: سال گذشته جشنواره پر رونق بود و مسئولیت ما را افزایش داد. سال سختی داشتیم و بخشی از مشکلات تحمیلی بود مانند مشکل تحریم که جشنواره را هم تحت تاثیر قرار داد. این تحریم های ظالمانه حوزه فرهنگ را هم تحت تاثیر قرار دادند و ما برای مراودات مالی با مشکل مواجه شدیم. البته حرکت دیگری آغاز شد که سفر مهمانان ما به جشنواره را تحت تاثیر قرار داد اما خیلی موفق نبود.

میر کریمی گفت: اما سال وزارت فرهنگ در تامین مالی دچار مشکل بود و ما هم بخشی از بودجه را از محل اعتبارات سینمایی تامین کردیم و در کنارش مجموعه ای از حامیان به کمک ما آمدند. خوشبختانه آقای انتظامی اعتقاد جدی به جشنواره دارد.

وی افزود: غیر از ۵ میلیارد وزارت ارشاد به دنبال منابع دیگر بودیم. جشنواره سال قبل با ۸ میلیارد برگزار شد و امسال با افزایش شدید تورم و قیمت دلار ما تلاش کردیم بودجه رشد چشمگیری نداشته باشد و این افزایش را ۱۰ درصد تخمین زدیم اما برخی بخش ها را کاهش دادیم.

منبع سینما پرس
ثبت نظرات
captcha