پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۷۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

۲۳۹ نفر در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن شرکت می کنند

بیرجند- رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۲۳۹ نفر از خراسان جنوبی در آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم شرکت می کنند.

۲۳۹ نفر در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن شرکت می کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسن سلمانی اظهار کرد: مرحله اول چهاردهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن قرآن کریم جمعه ۱۳ اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در پنج حوزه امتحانی خراسان جنوبی برگزار می شود.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: در سال جاری از خراسان جنوبی ۲۳۹ نفر در آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم شرکت می کنند که نسبت به سال گذشته ۴۶ نفر (حدود ۱۹ درصد) افزایش داشته است.

سلمانی با اشاره به اینکه از ۲۳۹ نفر ۱۵۲ نفر زن و ۸۷ نفر مرد هستند، ادامه داد: شرکت کنندگان حوزه امتحانی شهرستان بیرجند ۸۷ نفر، درمیان ۶۵ نفر، طبس ۱۸ نفر، فردوس ۳۲ نفر و قائنات ۳۷ نفر هستند.

وی افزود: این آزمون در رشته های حفظ ۱۰ جز با شرکت ۹۱ نفر، حفظ ۲۰ جز با شرکت ۲۸ نفر و حفظ ۳۰ جز با شرکت ۱۲۰ نفر از حافظان قرآن کریم خراسان جنوبی برگزار می شود.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: هر چند به نسبت شرکت کنندگان در آزمون در بین سایر استان ها از جایگاه بسیار خوبی برخوردار هستیم ولی با توجه به تعداد حافظان قرآن خراسان جنوبی انتظار مشارکت بالای هزار نفری را داریم.

سلمانی اظهار کرد کسانی که بتوانند حد نصاب را در آزمون مرحله اول کسب کنند، در اواخر مردادماه در آزمون شفاهی شرکت کرده و در صورت موفقیت نهایی مدرک معتبر مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را به آنان اعطا می شود.

وی با اشاره به سطح بندی مدارک حفاظ قرآن کریم یادآور شد: در آزمون های سال های گذشته در خراسان جنوبی ۱۸ نفر موفق به کسب مدرک درجه پنج معادل دیپلم، ۱۰ نفر موفق به کسب مدرک درجه چهار معادل فوق دیپلم، ۳۴ نفر موفق به کسب مدرک درجه سه معادل لیسانس و یک نفر نیز موفق به کسب مدرک درجه دو معادل فوق لیسانس شده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha