پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۶۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل گمرکات کردستان خبرداد:

نقص فنی در دستگاه ایکس ری مرز باشماق/تردد روزانه۶۰۰ خودرو از مرز

سنندج - مدیرکل گمرکات استان کردستان گفت: دستگاه ایکس ری مرز باشماق شش ماه است که دچار نقص فنی شده و با وجود اینکه قطعات آن خریداری شده اما به دلیل افزایش هزینه ها هنوز ترخیص نشده است.

نقص فنی در دستگاه ایکس ری مرز باشماق/تردد روزانه۶۰۰ خودرو از مرز

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بختیار رحمانی پور شامگاه دوشنبه در اولین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان، اظهار داشت: در مرحله نخست قرار بود قطعات مورد نیاز دستگاه ایکس ری مرز باشماق با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی خریداری شود که بانک مرکزی موافقت نکرد و برآورد اولیه خریداری قطعات ۲۰ میلیارد تومان بود که این مبلغ تأمین اعتبار شد اما عدم موافقت بانک مرکزی موجب شد که اکنون این مبلغ به دو برابر و به ۴۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

وی افزود: در حال حاضر امکان خروج روزانه ۲۰۰ خودروی ترانزیتی و ۱۵۰ تانکر ترانزیتی سوخت از مرز باشماق وجود دارد هر چند مسائل و مشکلات زیرساختی موجب زمان بر شدن خروج کامیون ها از مرز شده است اما به دلیل همین مشکلات و نبود نیروی انسانی کافی، در مرز رسمی باشماق، به صورت رندمی کامیون ها بازدید می شوند.

مدیرکل گمرکات استان کردستان ادامه داد: بیشترین استفاده از دستگاه ایکس ری برای کالاهای ترانزیتی و عمده فعالیت ها در حوزه ترانزیت است که رتبه اول را در ترانزیت به سمت عراق داریم.

رحمانی پور یادآور شد: در حال حاضر روزانه ۶۰۰ دستگاه در حال تردد از این مرز هستند و وقتی مشکلات زیرساختی در مرز وجود دارد، نمی توانیم پاسخگوی این سطح ترافیک بالا باشیم.

وی بیان کرد: سال گذشته تردد ۳۱۲ هزار کامیون در ورودی و خروجی از مرز باشماق ثبت شد که بیشترین کشفیات مرزبانی مربوط به قاچاق سوخت با یک میلیون و ۵۷۱ هزار لیتر است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha