پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۶۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مبلغ: در سطح حاکمیت به اجماع پایدار برای حل چالش های کشور برسیم

یک فعال سیاسی گفت:هیچ کاری فوری تر و ضروری تر از این نیست که در سطح حاکمیت به شکل گفت وگو و اغنایی به یک اجماع پایدار برای حل چالش های کشور برسیم.

مبلغ: در سطح حاکمیت به اجماع پایدار برای حل چالش های کشور برسیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مرتضی مبلغ در گفت وگو با ، اظهار کرد: سال سختی را پیش رو داریم، به دلیل فشارهایی که به جمهوری اسلامی وارد می شود این سختی افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی مشکل تحریم ها وجود دارد و از طرفی انباشتی از مشکلات و چالش هایی رو به روی کشور است که طی سالیان گذشته ایجاد شده و در سال های اخیر خود را نشان داده است.

مبلغ تصریح کرد: چاره ای نداریم جز اینکه کل دستگاه حاکمه بتواند برای حل مشکلات و برون رفت از این شرایط، ساز و کار اجرایی را برنامه ریزی کند. مسئولین باید برای اقدام های پیش رو برنامه ریزی کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: بزرگ ترین مشکل امروز ما این است که در سطح حاکمه نسبت به راه حل ها و نحوه برون رفت از مشکلات اجماع نظر وجود ندارد. در سیاست خارجی یک نگاه تعاملی وجود دارد و یک نگاه مقابل این است که باید چالشی عمل کرد. طبیعی است که اقدامات این دو پیش برنده نیست و خنثی کننده است. در بحث اقتصادی یک نگاه این است که ساماندهی مالی صورت گیرد هیچ شبکه ای خارج از شبکه شفاف و روشن معاملات نداشته باشد اما یک جریان فکری مقابل هم مخالف این امر است. این موضوعات در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری هم به چشم می آید.

مبلغ اظهار عقیده کرد: هیچ کاری فوری تر و ضروری تر از این نیست که در سطح حاکمیت به شکل گفت وگو و اغنایی به یک اجماع پایدار برای حل چالش های کشور برسیم و در آن راستا اقدام کنیم. در آن صورت است که می توانیم بر بحران ها و چالش ها فائق بیایم.

وی در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو و ضرورت مشارکت مردمی گفت: سر خوردگی و ناراحتی که در مردم ایجاد شده است و خدای ناکرده ممکن است با کاهش مشارکت مردم در عرصه انتخاباتی رو به رو شویم؛ اگر این مواردی که ذکر کردم اتفاق بیافتد، مردم ترغیب می شوند و رأی مثبت خود را به صورت ساری و جاری در جامعه می بینند و شور و نشاط به جامعه باز می گردد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha