پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۶۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هشدار شیوع بیماری های ویروسی و پوستی در مناطق سیل زده

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان نسبت به شیوع بیماری های ویروسی و پوستی میان سیل زدگان و همچنین به وجود آمدن بحران بیماری ها در مناطق سیل زده هشدار داد.

هشدار شیوع بیماری های ویروسی و پوستی در مناطق سیل زده
علی خسروی با بیان این که حوادثی مانند سیل، زلزله و نظایر آن از دو جهت در بروز آثار و تبعات جسمانی و روحی قابل بررسی است اظهار داشت: دسته نخست بیماری هایی هستند که مستقیما ناشی از بروز حوادث یاد شده مانند جراحات، شکستگی ها، صدمات عضوی، خفگی و نظایر آن است و معمولا در همان ساعات اولیه حادثه مشاهده می شوند.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وی ادامه داد: دسته دوم نیز بیماری هایی هستند که به صورت غیرمستقیم ناشی از حوادث یاد شده شیوع می یابند که بیماری های پوستی، صدمات روحی، بیماری های عفونی، سوءتغذیه و بیماری های ناشی از زندگی در محیط های گروهی و جمعی (اردوگاه ها) و چادرنشینی از جمله آنها است که معمولا روزها و هفته های بعد از حادثه آشکار می شوند.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با هشدار شیوع بیماری های ویروسی، پوستی در مناطق سیل زده گفت: سیل زدگان در معرض آلودگی ویروسی، انتقال از طریق غذای ناسالم، ابتلا به اسهال و استفراغ، ابتلا به بیماری های پوستی مانند گال، سالک، قارچ و شپش به سبب عدم رعایت بهداشت هستند.

خسروی با توصیه به سیل زدگان جهت درمان و پیشگیری از بیماری ها، افزود: سیل زدگان برای جلوگیری از شیوع بیماری های پوستی و ویروسی از درمان خود سرانه پرهیز کرده و از مراجعه به پایگاه های پزشکی بدون مجوز دانشگاه علوم پزشکی، معاونت غذا و دارو و مراکز بهداشتی خودداری کنند.

وی به سیل زدگان هشدار داد: با مراجعه به پایگاه های پزشکی غیرکارشناسی و تجویز داروهای غیرمرتبط بزرگترین صدمات جبران ناپذیری را به سلامت و جان خود وارد می کنند.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان خطاب به مردم حادثه دیده عنوان کرد: غذاهای گرم را پس از دریافت مصرف کرده و از قراردادن در معرض هوای گرم و مصرف آن در روزهای آینده خودداری کنند.

خسروی در پایان از زحمات مردم و خدمات رسانی به سیل زدگان تقدیر کرد و گفت: هر گونه فعالیت پزشکی، درمانی، دارویی و بهداشتی را با مجوز از دانشگاه علوم پزشکی و نظارت معاونت غذا و دارو پیگیری کرده تا از بروز بیماری های مزمن و غیرقابل درمان جلوگیری شود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha