پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۶۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

104 هزار گلستانی درگیر سیل شدند/ 2800 نفر همچنان در کمپ ها اسکان دارند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که مجموعا 104 هزار نفر در گلستان درگیر حادثه سیل شدند، گفت: در روزهای اول 8 تا 10 هزار نفر در کمپ ها اسکان داشتند در ادامه این تعداد روز به روز کمتر شد و الان 2800 نفر در 20 کمپ اسکان دارند.

104 هزار گلستانی درگیر سیل شدند/ 2800 نفر همچنان در کمپ ها اسکان دارند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که مجموعا 104 هزار نفر در گلستان درگیر حادثه سیل شدند، گفت: در روزهای اول 8 تا 10 هزار نفر در کمپ ها اسکان داشتند در ادامه این تعداد روز به روز کمتر شد و الان 2800 نفر در 20 کمپ اسکان دارند.

دکتر سراج الدین عارف نیا در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مهم ترین دغدغه ما خارج از کمپ ها موضوع آب آشامیدنی بود. در این رابطه مردم را به صورت چهره به چهره و با نصب بنر و غیره آموزش دادیم.

وی با بیان این که نظارت بر تانکرهای آب را در دستور کار قرار دادیم، تصریح کرد: موارد بیماری های اسهال در بیمارستان های مناطق سیل زده با مناطق غیرسیل زده استان، تفاوت بارزی ندارد.

عارف نیا با بیان این که 100 تن آهک را بین مردم توزیع کردیم، گفت: نحوه استفاده از آهک و شست و شوی ظروف را به خانوارها آموزش دادیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: بعد از گزارشات مردمی درخصوص رها شدن تعداد زیادی لاشه مرغ در رودخانه ها و انهار، این موضوع در دستور کار دامپزشکی قرار گرفت و مجموعا 48 هزار قطعه لاشه مرغ جمع آوری شد و الان دیگر لاشه مرغ رها شده را در آب نداریم.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha