پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۵۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حیات دوباره تالاب هامون باعث خوشحالی صیادان سیستان شد

زاهدان- - مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) گفت: بارندگی های خوب در حوضه آبریز تالاب بین المللی هامون سبب جاری شدن آب در رودخانه هیرمند تنها شاهرگ حیاتی سیستان شد که این امر خوشحالی صیادان را در پی داشت.

حیات دوباره تالاب هامون باعث خوشحالی صیادان سیستان شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محبعلی سیستانی روز دوشنبه اظهار داشت: بارندگی های خوب در حوضه آبریز تالاب بین المللی هامون سبب جاری شدن سیلاب های غیرقابل کنترل افغانستان به منطقه و این تالاب شد.
وی گفت: به دلیل خشکسالی های 2 دهه اخیر تالاب بین المللی هامون از حالت دائمی به حالت فصلی تبدیل شده بود که در سال گذشته شرایط خشکسالی به مراتب سخت تر و بی سابقه ای را تجربه کرد.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) افزود: همچنین با توجه به اعلام بارندگی های سنگین در هفته جاری در حوزه آبریز هیرمند و افزایش دبی آب این رودخانه و به تبع آن افزایش چشمگیر میزان آبگیری منابع در سیستان سالی پر از امید همراه با رونق تولید برای بخش کشاورزی بویژه صیادان و آبزی پروران پیش بینی می شود.
، سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای 2 اداره کل شیلات مستقر در زابل و چابهار است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال هستند.
9923**3213

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha