قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۵۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ خواهان کاهش روابط تجاری تل آویو با پکن است

تهران - اتحاد آنلاین - رسانه های صهیونیستی یکشنبه شب گزارش دادند: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در دیدار «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از وی خواسته است، تل آویو روابط تجاری خود را با پکن کاهش دهد.

ترامپ خواهان کاهش روابط تجاری تل آویو با پکن است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شبکه 13 رژیم صهیونیستی گزارش داد که ترامپ 26 مارس (6 فروردین) در سفر نتانیاهو به واشنگتن، این موضوع را مطرح کرده است.
این شبکه تلویزیونی افزود: رئیس جمهوری آمریکا در آن زمان به نتانیاهو گفته بود که روابط اخیر تجاری تل آویو با پکن، احتمالا به روابط آمریکا – اسرائیل لطمه بزند.
جنگ تجاری چین و آمریکا از ژوئن سال 2018 (تیر/ مرداد 97) با اعمال تعرفه گمرکی 25 درصدی بر کالاهای چینی توسط ترامپ شکل گرفت.
پس از آن چین و آمریکا، به توافقی دست یافتند که بر اساس آن دو کشور به مدت 90 روز تعرفه ای بر کالاهای وارداتی وضع نکنند.
این توافق نامه که تحلیلگران از آن به «آتش بس تجاری» یاد می کنند، تا اول ماه مارس 2019 اعتبار داشت.
پس از آن و به دنبال تاثیراتی منفی این جنگ تجاری بر اقتصاد آمریکا، ترامپ، مهلت تعیین عوارض گمرکی جدید را تمدید کرد.
شبکه 13 رژیم صهیونیستی همچنین گزارش داد: پیش از ترامپ، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید این موضوع را در دیدار ژانویه (دی/ بهمن) گذشته خود با نتانیاهو مطرح کرده بود.
این شبکه افزود: «مایک پومپئو» وزیر امورخارجه آمریکا در سال جاری میلادی چندین نوبت، در مورد سرمایه گذاری چینی ها در اسرائیل به نتانیاهو تذکر داده بود.
براساس این گزارش، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز به مقام های آمریکایی اطمینان داده که در صدد تدوین سازوکار جدید برای کنترل سرمایه گذاری های چینی در اسرائیل است.
نتانیاهو در آن زمان گفته بود:جلسات زیادی درهیات دولت درباره سرمایه گذاری چینی ها برگزار شده، اما هر بار بخاطر اختلافات داخلی میان وزارت امورخارجه و دارایی، اقدامات در این باره به تعویق افتاده است.
شبکه 13 رژیم صهیونیستی گفت، ترامپ از نفوذ چین در اسرائیل بسیار نگران است، بویژه اینکه پکن در طرح های زیربنایی و بزرگی مانند ساخت بندر جدید حیفا و ورود
شرکت های مخابراتی این کشور به مناقصه شبکه های تلفن همراه اسرائیلی حضور دارد.
براساس گزارش این شبکه، ترامپ در این زمینه هشداری به نتانیاهو نداده، اما از وی خواسته است نفوذ چینی ها را به وی اطلاع دهد.
با این حال ترامپ به نتانیاهو اعلام کرده است، اگر روابط اسرائیل با چین کاهش نیابد به احتمال زیاد همکاری امنیتی واشنگتن – تل آویو لطمه خواهد دید.
وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی سال گذشته حجم تبادلات تجاری تل آویو – پکن را بیش از 11 میلیارد دلار اعلام کرده بود.
براساس گزارش وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی ، چین سومین شریک تجاری با این رژیم است.
شبس**9363**1613

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha