پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۵۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دبیر فدراسیون ژیمناستیک عنوان کرد؛

مسابقات ژیمناستیک بانوان کشورهای مسلمان مورد استقبال قرار نگرفت

دبیر فدراسیون ژیمناستیک می گوید که مسابقات ژیمناستیک بانوان کشورهای اسلامی چون از سوی سایر کشورها استقبال نشد، لغو شد. برگزاری مسابقات با یک نماینده و یک کشور مقرون به صرفه نیست.

مسابقات ژیمناستیک بانوان کشورهای مسلمان مورد استقبال قرار نگرفت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محسن سلیمانی دبیر فدراسیون تیراندازی در گفت وگو با اتحاد آنلاین، از لغو برگزاری مسابقات ژیمناستیک بانوان کشورهای اسلامی خبر داد و گفت: یک مقدار ما به دیگر کشورها دیر اعلام کرده بودیم از طرفی هم نتوانستیم برای بودجه این مسابقات از وزارت ورزش پول خوبی بگیریم. چون دیر اعلام شده بود کشورهای عربی البته بدون حجاب اسلامی در مسابقات دیگر شرکت کرده بودند. تنها عراق یک نماینده معرفی کرده بود. ما هم دیدیم برگزاری مسابقات با یک نماینده و یک کشور مقرون به صرفه نیست.

وی در ادامه گفت: این مسابقات چون از سوی سایر کشورها استقبال نشد، لغو شد. ما در حال حاضر برنامه های بین المللی دیگری در این سال داریم که روی آن ها کار می کنیم ولی هنوز قطعی نشده است. یکی از برنامه های ما برگزاری کلاسی تحت عنوان "دوره بین المللی پایه ژیمناستیک برای همه و سایر شاخه ها" است. ما از سایر کشورها هم دعوت کرده ایم که به ایران بیایند. برای این دوره با حمایت فدراسیون جهانی ژیمناستیک در اوایل سال ۹۹ برگزار می شود و همچنین در تقویم جهانی و آسیایی هم اضافه خواهد شد. در واقع فدراسیون جهانی می خواهد به این سمت برود که هر کسی که می خواهد سطوح بین المللی را بگذراند اول باید این دوره را گذرانده باشد.

سلیمانی در ادامه در مورد مسابقات جایگزین شده برای مسابقات ژیمناستیک بانوان کشورهای اسلامی گفت: ما طبق گذشته برنامه لیگ و قهرمانی کشور را در همه شاخه ها برای بانوان داریم. بخشنامه ایروبیک بانوان که در خرداد برگزار می شود را دادیم و برای ریتمیک نیز بخش نامه زدیم که در تیرماه انجام خواهد شد. ما همچنین ۸۰ تا ۹۰ درصد کارهای مربوط به دعوت از یک مدرس مغولستانی را نیز انجام داده ایم که برای دوره های ریتمیک بانوان بیاید و بتوانیم کارت های مربیگری ورزشکاران را با حضور مدرس خارجی به روز کنیم.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک در مورد اردوهای آمادگی که برای تیم ملی بانوان انجام شد گفت: اتفاقاً خیلی خوب شد که این اردوها انجام شد. ما ظرفیت بانوان کشور را شناختیم و کادر فنی از سطح کار آنها آگاه شد. بعد از مدت ها اردوی تیم ملی بانوان تشکیل شده و این موضوع سبب بالا رفتن انگیزه آنها شد. ما حتماً برای بانوان مسابقات کشورهای مسلمان را در تاریخ دیگر برگزار می کنیم. سعی می کنیم در بهمن یا آبان از سایر کشورهایی که با آن ها در ارتباطیم چون عراق، افغانستان و پاکستان هم دعوت کنیم تا در این مسابقات حضور داشته باشند. باید با تعداد نفرات بیشتری مسابقات را برگزار کنیم. دفعه قبل استقبال خوبی از این مسابقات نشد.

وی در ادامه در مورد تیم ملی ژیمناستیک هنری مردان گفت: از همین آخر هفته اردوهای تیم ملی مردان در قزوین آغاز می شود. قرار است یک اتحاد آنلاینی تیم ملی نیز داشته باشیم تا چهار، پنج نفری که قرار است به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شوند اتحاد آنلاین شوند. این اردوها تا زمان برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا ادامه خواهد داشت. این مسابقات فکر می کنم دهه سوم خرداد ماه در مغولستان برگزار می شود. بلافاصله بعد از آن مسابقات قهرمانی جوانان جهان را خواهیم داشت. فدراسیون جهانی از ۳۲ کشور دعوت کرده است که ما به خاطر عنوان ها و مدال هایی که داریم جزو این کشورها قرار گرفتیم. این مسابقات هم سطح بالایی دارد و هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: اردوی ایروبیک ژیمناستیک هم از آخر همین هفته هم در بخش بزرگسالان و هم در بخش جوان انجام می شود و آن ها اتحاد آنلاینماه به مسابقات قهرمانی آسیا خواهند رفت. در این سال قهرمانی آسیا را در آکروژیم هم خواهیم داشت. اما بزرگترین رویداد ما مسابقات قهرمانی جهان اشتوتگارت آلمان است. در این مسابقات حتماً سعیدرضا کیخا شرکت خواهد کرد. او وضعیت خوبی برای کسب سهمیه المپیک دارد. ما تا قبل پیش بینی کسب سهمیه می کردیم و احتمال آن را ضعیف می دیدیم. ما تاکنون ورزشکاران را برای آشنایی می فرستادیم اما اکنون به آن خاطر نیست و گام برای کسب سهمیه المپیک برداشته ایم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha