پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۴۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

محسن هاشمی: جنوب تهران با وقوع سیل به شدت آسیب می بیند/ فعالیت نظامی اطلاعاتی آمریکا می تواند مصداق تروریسم دولتی باشد

محسن هاشمی گفت: تجربه سیل امسال، درسهای پرهزینه وگران قیمتی را برای ما بهمراه داشت و نشان داد صیانت از محیط زیست و بسترهای رودخانه ها و مسیل ها، هم در بعد قانون گذاری دچار ضعف و عدم بازدارندگی است و هم در بعد اجرا آلوده به تخلف و تسامح عوامل اجرایی با زمین خواران و متخلفان است که در هر دو حوزه نیازمند اصلاح هستیم.

محسن هاشمی: جنوب تهران با وقوع سیل به شدت آسیب  می بیند/ فعالیت نظامی اطلاعاتی آمریکا می تواند مصداق تروریسم دولتی باشد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محسن هاشمی گفت: تجربه سیل امسال، درسهای پرهزینه وگران قیمتی را برای ما بهمراه داشت و نشان داد صیانت از محیط زیست و بسترهای رودخانه ها و مسیل ها، هم در بعد قانون گذاری دچار ضعف و عدم بازدارندگی است و هم در بعد اجرا آلوده به تخلف و تسامح عوامل اجرایی با زمین خواران و متخلفان است که در هر دو حوزه نیازمند اصلاح هستیم.

سخنان محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران در جلسه علنی 25 فروردین را در ادامه می خوانید:

آغاز سال جدید با رخدادهای داخلی وخارجی متعددی برای کشور همراه شده است و ایران در حال تجربه فرودین پرحادثه ای است، با بارش های کم سابقه، در سه هفته نخست فروردین امسال در بسیاری از مناطق کشور به اندازه کل سال 1396 شاهد بارندگی بوده ایم و طبیعی است این میزان بارندگی منجر به روان آب ها، آب گرفتگی و سیلاب می گردد.

بروز خشکسالی در دهه های گذشته موجب شده بود در بسیاری از نقاط کشور به مسیل ها و سیستم جمع آوری، جذب و هدایت آبهای سطحی بی توجهی شود، هم به بستر رودخانه ها و مسیر عبور آب تعرض شد و هم پروژه های کلیدی آبخیز داری و آبخوان داری که عامل جذب و ذخیره روان آبها در سفره های زیرزمینی هستند، با کمبود منابع به رکود گرایید و نتیجه این غفلت را با خسارت سنگین سیل امسال که بالغ بر ده ها هزار میلیارد تومان برآورد می شود، کشور و مردم تحمل کردند.

این موضوع نشان می دهد در صورت توجه به توسعه زیرساختها، چندین برابر سرمایه گذاری انجام شده، می توان استفاده کرد و از خسارات سنگین نیز جلوگیری بعمل می آید.

خوشبختانه در تهران با تدریجی بودن بارش ها و همچنین هشیاری و آمادگی مدیریت شهری بویژه همکاران بخش خدمات شهری، خسارات و اختلال روان آبها در حداقل ممکن مدیریت گردید و از امکانات لجستیکی و مدیریت بحران تهران نیز کمکهای قابل توجهی به استانهای سیلزده بویژه گلستان، خراسان شمالی، لرستان و خوزستان در حال ارائه می باشد که امروز لايحه مربوط به تقویت این کمکها نیز در صحن شورا مطرح می شود.

تجربه سیل امسال، درسهای پرهزینه وگران قیمتی را برای ما بهمراه داشت و نشان داد صیانت از محیط زیست و بسترهای رودخانه ها و مسیل ها، هم در بعد قانون گذاری دچار ضعف و عدم بازدارندگی است و هم در بعد اجرا آلوده به تخلف و تسامح عوامل اجرایی با زمین خواران و متخلفان است که در هر دو حوزه نیازمند اصلاح هستیم.

در حوزه زیرساختها نیز در جنوب تهران آسیبهای جدی در مقابل سیل وجود دارد و درصورت وقوع بارندگی های فراتر از میزان انتظار ممکن است به انتقال روان آبهای شمال و مرکز تهران به مناطق فرو رفته در جنوب تهران و خسارات سنگین بیانجامد که در این مورد بایست موضوع از طریق همکاری نهادهای مسئول نظیر سازمان آب و فاضلاب، وزارت نیرو و شهرداری تهران مورد پیگیری ویژه قرار گیرد تا اقدامات حفاظتی از مناطق فرورفته تهران پیش بینی گردد.

در سال جاری تشدید بارندگی می تواند فرصتی برای احیای محیط زیست، زنده شدن مجدد اراضی کشاورزی دچار خشکسالی و جان گرفتن تالابها، دریاچه ها و رودخانه های خشکیده شود و نباید با شتابزدگی در تصمیم گیری، ذخائر ارزشمند آبی کشور را به مثابه یک تهدید نگریست.

همچنین هفته گذشته شاهد اقدام بی سابقه و فاقد توجیه دولت ایالات متحده علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودیم، اقدامی که با طرح موضوع تروریسم دولتی، اگرچه تهدیدی علیه جمهوری اسلامی به شمار می آید؛ اما مانند شمشیری دولبه عملکرده و فعالیتهای نظامی و اطلاعاتی آمریکا در سراسر جهان بویژه خاورمیانه را نیز می تواند بعنوان مصادیق تروریسم دولتی شامل شود.

این اقدامات شتابزده در راستای طرح مثلث عبری، عربی و افراطی در آمریکا صورت می گیرد و نتيجه آن تعميق وحدت ملي و همبستگي بيشتر جريانات سياسي داخلي در دفاع از منافع ملي شده است و باید پاسخ آن با اقتدار توام با هوشیاری و عقلانیت داده شود.

هرگونه واکنش هیجانی در راستای طرح دشمنان کشور برای همراه سازی دولتها و قدرتهای بین المللی با اقدام علیه ایران و خروج از حالت انزوای فعلی است که مخالفان ایران در صحنه های بین المللی به دلیل بدعهدی و توطئه آمریکا می باشد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha