پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۱۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گزارشگر ویژه سازمان ملل: دادگاه قتل خاشقچی در عربستان با استاندارد های بین المللی مطابقت ندارد / دادگاه، باید علنی باشد / نام متهمان باید اعلام شود

«اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور مربوط به اعدام های فراقضایی گفت: محاکمه غیرعلنی افراد متهم به قتل جمال خاشقچی در عربستان با استاندارد های بین المللی مطابقت ندارد و باید علنی برگزار شود. کالامارد از عربستان خواست تا نام متهمان را اعلام کرده و اطلاعاتی در خصوص سرنوشت ۱۰ متهم دیگر در این پرونده منتشر کند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل: دادگاه قتل خاشقچی در عربستان با استاندارد های بین المللی مطابقت ندارد / دادگاه، باید علنی باشد / نام متهمان باید اعلام شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور مربوط به اعدام های فراقضایی گفت: محاکمه غیرعلنی افراد متهم به قتل جمال خاشقچی در عربستان با استاندارد های بین المللی مطابقت ندارد و باید علنی برگزار شود.

به نقل از رویترز، کالامارد که ریاست تحقیقات بین المللی در مورد قتل خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود را برعهده دارد، از عربستان خواست تا نام متهمان را اعلام کرده و اطلاعاتی در خصوص سرنوشت ۱۰ متهم دیگر در این پرونده منتشر کند.

کالامارد در بیانیه ای گفت: دولت عربستان اگر فکر می کند که روند قضایی فعلی از نظر منصفانه بودن و تطابق با استاندارد های بین المللی و اعتبار احکام آن جامعه جهانی را راضی می کند، سخت در اشتباه است.

خاشقچی روز دوم اکتبر سال گذشته (دهم مهرماه) در حالی که برای انجام امور اداری مربوط به ازدواجش به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه رفته بود، توسط عوامل سعودی به قتل رسید.

عربستان ابتدا قتل وی را انکار کرد، اما در نهایت به آن اعتراف کرد. دادستان عمومی عربستان ۱۱ مظنون را در این پرونده تحت پیگرد قرار داده، اما نام آن ها را منتشر نکرده است. پنج نفر از این مظنونان به اتهام صدور فرمان قتل و ارتکاب آن با اعدام مواجه هستند.

آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و کشور های غربی معتقد هستند که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دستور قتل خاشقچی را داده است. سعود القحطانی مشاور دربار سعودی مهره ای کلیدی در قتل این روزنامه نگار است، اما او جزو ۱۱ نفری نیست که محاکمه غیرعلنی آن ها در حال برگزاری است.

منبع انتخاب
کلید واژه :

خاشقچی

،

روزنامه نگار عربستانی

ثبت نظرات
captcha