پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۱۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امارات: تحریم تل آویو اشتباه است / باید در روابط اسرائیل و اعراب «تغییری راهبردی» ایجاد شود / راه حل دو دولت، دیگر عملی نیست؛ تنها احتمال واقعی، یک کشور متحد است که اعراب و یهودیان در آن حقوق یکسان دارند

وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجی با اشتباه توصیف کردن تحریم اسرائیل خواستار «تغییری راهبردی» در روابط میان این رژیم و اعراب شد. وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجی اضافه کرد که در نبود یک توافق صلح، راه حل دو دولت طی یک یا دو دهه غیر عملی خواهد شد. در این حالت، یک کشور متحد که اعراب و یهودیان در آن حقوق یکسان دارند تنها احتمال واقعی باقی خواهد ماند.

امارات: تحریم تل آویو اشتباه است / باید در روابط اسرائیل و اعراب «تغییری راهبردی» ایجاد شود / راه حل دو دولت، دیگر عملی نیست؛ تنها احتمال واقعی، یک کشور متحد است که اعراب و یهودیان در آن حقوق یکسان دارند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجی با اشتباه توصیف کردن تحریم رژیم صهیونیستی خواستار «تغییری راهبردی» در روابط میان این رژیم و اعراب شد.

«انور قرقاش» وزیر مشاور دولت امارات عربی متحده در امور خارجی روز چهارشنبه در مصاحبه ای خواستار «تغییری راهبردی» در روابط میان رژیم صهیونیستی و اعراب شد و ادعا کرد که تصمیم قدیمی چند دهه قبل اعراب در تحریم اسرائیل یک اشتباه بوده است.

وی که در مصاحبه با روزنامه اماراتی نشنال این سخنان را مطرح می کرد، افزود: «سال های بسیار بسیار دور، زمانی که یک تصمیم عربی برای عدم ارتباط با اسرائیل اتخاذ شد، این تصمیم بسیار بسیار اشتباهی بود. چون واضح است که شما واقعا باید میان داشتن یک موضوع سیاسی و باز نگه داشتن خطوط ارتباطی تفاوت قائل شوید.»

قرقاش که از سال 2016 سمت کنونی در دولت امارات را در اختیار دارد در ادامه این مصاحبه پیش بینی کرد که تماس میان کشورهای عربی و اسرائیل افزایش یابد که این ارتباط شامل تعاملات دوجانبه کوچک و سفر سیاست مداران و ورزشکاران است.

وی خواستار تغییری راهبردی در روابط اسرائیل و اعراب شد و گفت که این موضوع برای پیشبرد روند صلح میان فلسطینیان و اسرائیل ضروری است.

وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجی اضافه کرد که در نبود یک توافق صلح، راه حل دو دولت طی یک یا دو دهه غیر عملی خواهد شد. در این حالت، یک کشور متحد که اعراب و یهودیان در آن حقوق یکسان دارند تنها احتمال واقعی باقی خواهد ماند.

وی اضافه کرد: «در واقع تغییر راهبردی برای ما نیازمند پیشرفت در جبهه صلح است. در صورت ادامه در خط سیر کنونی چیزی که ما با آن مواجه هستیم مذاکرات طی 15 سال است و مذاکرات این دوره درباره حقوق یکسان در یک کشور است.»

قرقاش افزود: «می دانم که این مذاکرات هم اکنون در حال انجام بوده اما در حاشیه قرار دارد اما این گفت وگوها تغییر می کند چون راه حل دو دولت دیگر عملی نیست. از دیدگاه امارات ما باید این را حل کنیم چون این موضوع پتانسیل این را دارد که از یک موضوع در حاشیه و زمانی که کاملا آرام است به ناگاه به سرخط اخبار تبدیل شود.»

وی ادامه داد: «اما خط سیر کنونی که ما شاهد آن هستیم فکر می کنم 10 تا 15 سال طول بکشد و مذاکرات درباره ماهیت دولت اسرائیل و حقوق فلسطینیان در داخل دولت اسرائیل و اینکه آیا آنها از حقوق یکسان برخوردار هستند و اینکه اگر از حقوق یکسانی برخوردار نباشند آیا این شرایط پایدار باقی می ماند، خواهد بود.»

طی سال های اخیر روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی خلیج فارس رو به بهبودی گذاشته و چندین مقام صهیونیست به این کشورها سفر کرده اند.

در اکتبر گذشته، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی مورد استقبال «قابوس بن سعید» سلطان عمان قرار گرفت.

همان ماه، وزیر ورزش و فرهنگ رژیم صهیونیستی برای دیدن مسابقات جودو به ابوظبی سفر کرد و طی آن یکی از ورزشکاران رژیم صهیونیستی برای نخستین بار در شبه جزیره عرب حضور یافت و در وزن 81 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.

منبع انتخاب
کلید واژه :

امارات

،

تحریم اسرائیل

ثبت نظرات
captcha