پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۱۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آمریکا معافیت های تحریم نفت ایران برای ۸ کشور را تمدید می کند

آمریکا احتمالا ۸ کشور خریدار نفت ایران را آسوده خاطر خواهد کرد و معافیت های اعطا شده به آنها را تمدید خواهد کرد تا بتوانند به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

آمریکا معافیت های تحریم نفت ایران برای ۸ کشور را تمدید می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از اسپوتنیک، آمریکا احتمالاً ۸ کشور خریدار نفت ایران را آسوده خاطر خواهد کرد و معافیت های اعطا شده به آنها تحت عنوان «معافیت از تحریم همراه با کاهش قابل توجه (واردات)» را تمدید خواهد کرد تا بتوانند به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

پیش از این آمریکا به ۸ کشور واردکننده نفت از ایران، یعنی چین، هند، ایتالیا، ترکیه، یونان، ژاپن، کره جنوبی و تایوان، «معافیت با کاهش قابل توجه» (اس آرای) را اعطا کرده بود.

دولت ترامپ اخیراً تاکید کرد که حتی بعد از پایان دوره ۶ ماهه هم ممکن است معافیت از تحریم ها ادامه پیدا کند. اما با این حال آمریکا با دریافت کنندگان اس آرای مذاکره خواهد کرد تا واردات نفت از ایران را خاتمه دهند.

سخنگوی وزارت کشور آمریکا گفت: هر کدام از این معافیت ها باعث شده اند که واردات نفت از ایران در طول یک دوره ۶ ماهه، به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند و دو کشور از ۸ کشور دریافت کننده معافیت، به طور کامل به واردات نفت خود از ایران پایان داده اند. ما به مذاکره با سایر دریافت کنندگان اس آرای ادامه می دهیم تا آنها هم واردات نفت خود از ایران را خاتمه دهند.

هند و آمریکا در دیداری که بین وزیر خارجه هند، ویجای گوخال و وزیر خارجه آمریکا، مایک پومپئو برگزار شد، در مورد معافیت از تحریم های ایران مذاکره کردند.

منبع مهر
کلید واژه :

آمریکا

،

تحریم آمریکا

،

خرید نفت

ثبت نظرات
captcha