پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۱۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چین: از ۲۰۱۴، ۱۳ هزار «تروریست» در سین کیانگ بازداشت شده اند

بر اساس گزارش جدید پکن، مقامات چین نزدیک به ۱۳ هزار تروریست را در منطقه سین کیانگ از سال ۲۰۱۴ بازداشت کرده اند.

چین: از ۲۰۱۴، ۱۳ هزار «تروریست» در سین کیانگ بازداشت شده اند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از خبرگزاری رویترز، چین با فشار بین المللی به دلیل تاسیس بازداشتگاه هایی به بهانه آموزش روبه رو است. در حال حاضر بیش از یک میلیون اقلیت اویغور و دیگر مسلمانان در این کمپ ها حضور دارند.

 

پکن اعلام کرده است: این موسسات به عنوان تدابیری برای جلوگیری از تهدیدات افراط گرایی انجام گرفته است.

 

بر اساس گزارش جدید پکن، از سال ۲۰۱۴ ، سین کیانگ ۱۵۸۸ باند «تروریستی» و خشونت آمیز را از بین برده و ۱۲ هزار و ۹۹۵ «تروریست» را بازداشت و ۲۰۵۲ مواد منفجره را ضبط کرده و ۳۰ هزار و ۶۴۵ نفر را به خاطر ۴۸۵۸ مورد فعالیت مذهبی غیرقانونی مورد مجازات قرار داده و ۳۴۵ هزار و ۲۲۹ وسایل مذهبی غیرقانونی را مصادره کرده است.

 

براساس گزارش مقامات چینی، تنها گروه کوچکی از این افراد با مجازات سنگین مواجه شده اند. این افراد شامل رهبران گروه های «تروریستی» بودند.

 

گروه کنگره جهانی اویغور، یکی از اصلی ترین گروه های ممنوع الفعالیت و تبعیدی، در بیانیه ای در واکنش به این گزارش اخیر اعلام کرد: تدابیر ضد تروریسم یک بهانه سیاسی برای سرکوب اویغورهاست.

 

براساس این گزارش، سین کیانگ با چالش بزرگی از سال ۲۰۰۱ پس از حملات ۱۱ سپتامبر در آمریکا مواجه شده است. فعالیت های افراط گرایانه ترکستان شرقی افزایش یافته است.

 

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

چین

،

بازدداشت تروریست

ثبت نظرات
captcha