پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۱۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پامپئو دادگاه کیفری بین المللی را تهدید کرد؛ تغییر رویه دهید!

وزیر خارجه آمریکا در تلاش برای تهدید همگان برای عدم تحقیق درباره جرایم جنگی آمریکا یا اسرائیل در دادگاه کیفری بین المللی گفت، هر شخصی که در چنین تحقیقاتی دخیل باشد، ویزای خودش را از دست می دهد و ممکن است با تحریم روبرو شود.

پامپئو دادگاه کیفری بین المللی را تهدید کرد؛ تغییر رویه دهید!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت این اقدام باید اتخاذ می شد چون هرگونه تحقیقاتی درباره جرایم جنگی و شکنجه ادعایی از سوی ایالات متحده تهدیدی علیه قانون و مقررات آمریکا خواهد بود. هر شخصی که در این روند دخیل باشد یا حتی از دادگاه کیفری بین المللی (آی سی سی) خواستار تحقیقات علیه "پرسنل آمریکایی" شود، با ابطال روادید یا عدم صدور روادید مواجه خواهد شد.

این دادگاه بین المللی اکنون در حال بررسی درخواستی برای انجام تحقیقات درباره جرایم جنگی احتمالی آمریکا در افغانستان است. این جنگ حدودا ۲۰ ساله بیش از ۱۰۰ هزار کشته از افغان ها گرفته است. دفتر دادستان دادگاه کیفری بین المللی گفت: شواهد منطقی در دست است که باور کنیم جرایم جنگی و جرایم علیه بشریت همچنان از سوی نیروهای این دولت خارجی در افغانستان رخ می دهد.

وزیر خارجه آمریکا آشکارا تاکید کرد که هدف از این اقدامات این است که دادگاه مذکور از تحقیقات منصرف شود. او افزود، واشنگتن آمادگی دارد تا چنانچه آنها این کار را انجام ندادند، فشارها را افزایش دهند. پامپئو گفت: ما آمادگی داریم تا گام های بیشتری شامل تحریم های اقتصادی برداریم و این در صورتی است که دادگاه کیفری بین المللی تغییر رویه ندهد.

با وجود تهدیدات پامپئو، این دادگاه اعلام کرد "خللی" در روند کار آن ایجاد نخواهد شد و مطابق قوانین بین المللی عمل خواهد کرد نه تهدیدات واشنگتن.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت، علیه اعضای این دادگاه مستقر در لاهه که جرات کنند جرایم بالقوه ای که آمریکا در خارج مرتکب شده است مورد تحقیق قرار دهند، اقدامی صورت می گیرد. او به شخص خاصی اشاره نکرد و نگفت که چند تن هدف قرار می گیرند.

این سیاستمدار آمریکایی تندرو اعلام کرد: ما مصمم به حفاظت از ارتش آمریکا و متحدان و پرسنل غیرنظامی از زندگی در هراس پیگرد قضایی غیر منصفانه برای اقداماتی هستیم که در دفاع از کشور عظیم خودمان انجام شده است.

واشنگتن همچنین در راستای حفاظت از اسرائیل مقابل تهدید پیگرد قضایی بابت جرایم علیه فلسطینیان برآمده است. پامپئو افزود: این محدودیت های ویزا همچنین ممکن است علیه تلاش های آی سی سی برای پیگرد نیروهای متحد ما شامل اسرائیلی ها استفاده شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

پامپئو

،

وزیر امور خارجه آمریکا

،

دادگاه کیفری بین المللی

ثبت نظرات
captcha