پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۱۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون رهبر طالبان: تحت نفوذ کسی نیستیم؛ نظام آینده افغانستان علیه دیگر کشورها نیست

معاون سیاسی رهبر طالبان در نخستین اظهارات عمومی خود پس از حضور در قطر گفت که تحت نفوذ کسی نیستیم و دیگر کشورها نیز نباید نسبت به نظام آینده افغانستان نگران باشند.

معاون رهبر طالبان: تحت نفوذ کسی نیستیم؛ نظام آینده افغانستان علیه دیگر کشورها نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، معاون سیاسی رهبر طالبان در نخستین اظهارات عمومی خود پس از حضور در قطر گفت که تحت نفوذ کسی نیستیم و دیگر کشورها نیز نباید نسبت به نظام آینده افغانستان نگران باشند.

«ملا عبدالغنی برادر» معاون رهبر طالبان و رئیس دفتر سیاسی این گروه در قطر با انتشار پیامی صوتی به دیگر کشورها اطمینان داد که نظام آینده ای که در افغانستان بوجود خواهد آمد علیه هیچکسی نیست.

ملا برادر در این نوار صوتی درباره روند مذاکرات صلح گفت: مذاکرات صلح بسیار امیدوار کننده است، چون در تازه ترین دور، گفت وگوهای خوبی صورت گرفته که راه را برای پیشرفت های بیشتر در آینده هموار می کند.

معاون سیاسی رهبر طالبان در تضمین دهی به دیگر کشورها درباره نظام آینده افغانستان نیز گفت: ما به همسایه ها، کشورهای منطقه و سایر کشورها اطمینان می دهیم که نظام آینده علیه هیچ کسی نخواهد شد. ما تحت نفوذ هیچ کسی نیستیم و هیچ قصدی برای آسیب رساندن به کسی نداریم.

این اظهارات در حالی منتشر شده است که با وجود دو هفته مذاکرات، پنجمین دور گفت وگوهای مستقیم آمریکا و طالبان بدون دستاورد قابل ملاحظه ای پایان یافته و دو طرف حتی به جمع بندی مشترکی درباره توافقات احتمالی در رابطه به روند صلح دست نیافته اند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

طالبان

،

افغانستان

ثبت نظرات
captcha