پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۱۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زرنگی کره شمالی برای دور زدن تحریم های نفتی

یک پنل کارشناسان سازمان ملل متحد در گزارش سالانه خود اعلام کرد برنامه هسته ای و موشک بالستیک کره شمالی تغییر نکرده، اما این کشور با انتقال غیرقانونی فزاینده نفت و زغال سنگ از طریق کشتی به کشتی، قطعنامه های سازمان ملل را به چالش کشیده است.

زرنگی کره شمالی برای دور زدن تحریم های نفتی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در گزارش سازمان ملل متحد آمده است: استراتژی قاچاق برای شکستن ممنوعیت های صادراتی، تحریم های اخیر سازمان ملل متحد را بی اثر کرده و به کره شمالی اجازه داده محصولات نفتی و نفت خام و همچنین زغال سنگ بیشتری وارد کند.

کره شمالی در سال ۲۰۱۷ از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد در واکنش به آزمایش های موشک بالستیک و هسته ای کم سابقه این کشور تحریم شد.

بر اساس گزارش سازمان ملل، بانک های جهان و شرکت های بیمه همچنان پرداخت ها برای کره شمالی را تسهیل کرده و پوشش بیمه برای کشتی هایی فراهم می کنند که در انتقال غیرقانونی محصولات نفتی از طریق کشتی به کشتی و همچنین انتقال زغال سنگ از کشتی به کشتی مشارکت دارند.

به گفته کارشناسان سازمان ملل، کره شمالی از تکنیک های پیشرفته و مبتکرانه ای برای دور زدن تحریم ها استفاده می کند که شامل دستکاری سیستم های فرستنده AIS کشتی، تغییر ظاهر نفتکش ها، تغییر نام غیرقانونی و سایر اشکال کلاهبرداری، انتقال غیرقانونی و استفاده از کشتی های بیشتر برای انتقال مواد میان کشتی ها است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، کارشناسان سازمان ملل همچنین اظهار کردند کره شمالی تحریم های تسلیحاتی را نقض کرده و از طریق واسطه های خارجی، تسلیحات کوچک و سلاح های سبک و سایر تجهیزات نظامی را به حوثی های یمن و همچنین به لبنان و سودان می رساند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

کره شمالی

،

دور زدن تحریم

ثبت نظرات
captcha