پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۱۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گسترش رانت و فساد ارز ۴ نرخی / اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای تولید یک میلیون خودروی ارزان

رئیس اتاق بازرگانی تهران با برشمردن ۴ نرخ برای ارز در شرایط کنونی اقتصاد گفت: زمزمه اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای تولید یک میلیون خودروی ارزان به گوش می رسد که جای سوال دارد.

گسترش رانت و فساد ارز ۴ نرخی / اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای تولید یک میلیون خودروی ارزان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،مسعود خوانساری در اخرین نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی دوره هشتم با اشاره به تصمیم مجلس مبنی بر اختصاص ۱۴ میلیارد ارز به کالاهای اساسی گفت انتظار می رود دولت مدیریت قیمت ارز را به نحوی انجام دهد که واقعیت های بازار در نظر گرفته شود ضمن اینکه یارانه نقدی نیز به دهک هایی اختصاص یابد که مستحق آن باشند پس باید در مجموع شرایطی را فراهم کرد که اقتصاد سالم تر باشد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: هم اکنون اقتصاد ایران گرفتار ارز چند نرخی است و متأسفانه همین موضوع منجر به شکل گیری رانت و فساد شده است. به نحوی که هم اکنون ارز نیما، سنا، بازار آزاد و ارز دولتی یا همان ۴۲۰۰ تومانی باعث ایجاد رانت و فساد شده و اقتصاد را دچار مشکل کرده است.

وی تصریح کرد: از دولت و بانک مرکزی تقاضا داریم هر چه سریع تر تک نرخی کردن ارز را انجام داده و شرایط رانت و فساد را از بین ببرند.

به گفته خوانساری دولت باید هرچه سریع تر در مورد حامل های انرژی و بنزین تصمیم گیری کرده و از هدررفت منابع کشور جلوگیری نماید.

رئیس اتاق بازرگانی تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر ادغام پنج بانک در بانک سپه خاطرنشان کرد: دولت باید درباره تراز نامه این بانک ها شفاف سازی کند و اگر قرار است ضرر و زیان آنها را در این ادغام جبران کند کاملاً مشخص نمایند که از چه منبعی این هزینه را پرداخت خو اهد کرد. چراکه ادغام بانک ها نباید همچون ساماندهی مؤسسات اعتباری غیرمجاز و صندوق های قرض الحسنه از جیب دولت پرداخت شود.

وی از زمزمه اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان به خودروسازان با تصمیم دولت خبر داد و گفت: دولت قرار است ۳۰ هزار میلیاردتومان به خودروسازان بدهد تا یک میلیون خودرو ارزان تولید کنند؛ اما این جای سوال وجود دارد که بر چه مبنایی قرار است این منبع مالی تخصیص داده شود.

ادامه دارد....

منبع مهر
کلید واژه :

خوانساری

،

تواید خودرو

ثبت نظرات
captcha