پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۱۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ویدئو چت در چین ممنوع می شود؟ / فشارهای دولتی برای اعمال  محدودیت های جدید در ارتباطات آنلاین

شاید باورنکردنی به نظر برسد اما اصلا بعید نیست که به زودی ویدئوچت در چین ممنوع شود. این موضوعی است که اخیرا از سوی برخی مقامات مطرح شده و رنگ و بوی جدی دارد.

ویدئو چت در چین ممنوع می شود؟ / فشارهای دولتی برای اعمال  محدودیت های جدید در ارتباطات آنلاین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شاید باورنکردنی به نظر برسد اما اصلا بعید نیست که به زودی ویدئوچت در چین ممنوع شود. این موضوعی است که اخیرا از سوی برخی مقامات مطرح شده و رنگ و بوی جدی دارد.

ویدئو چت در کشوری مانند چین با جمعیت بالای جوان ها، بسیار محبوب است. اما به نظر می رسد این محبوبیت از دید نهادهای دولتی چندان پسندیده نیست.

چین به طور جدی در مورد این که جریان های ویدیویی زنده بر نگرش ده ها میلیون جوان تاثیر می گذارد، فکر می کند و بنابراین مقامات ارشد چین پیشنهاد کرده اند که محدودیت های مربوط به استفاده کودکان از سرویس های ویدئویی چت تشدید شود.

فدراسیون جوانان چین، خیرا پیشنهاد خود را در جلسه پارلمانی در قالب طرحی یک ساله ارائه داد و از کشور خواست قوانین را برای حفاظت از کودکان  و نوجوانان و البته جوانان تشدید کند. این پیشنهاد چند ماه پس از آن صورت گرفت که رسانه های رسمی چین برنامه های ویدئویی زنده را که به آموزش مادران کم سن و سال می پرداختند، حذف کرد.

مقامات چینی معتقدند که هشدارهای کلامی کافی نیست و فرمت ویدیوی زنده می تواند به راحتی انواع محتوای غیرقانونی را منتشر و جوانان را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین به نظر می رسد تنها روش مطمئن از دید مقامات چینی، مسدود کردن درگاه های تماشای فیلمهای آنلاین، چت ویدئویی و زنده است.

مدتی پیش نیز دولت چین بیانیه ای در خصوص مسدودی احتمالی بسیاری از ویدئوهای مرتبط با کودکان منتشر کرد. اما آیا واقعا چین همه گذرگاه های چت ویدئویی را مسدود می کند؟ این کار به نظر چندان امکان پذیر نمی رسد. بسیاری از فعالیت های تجاری چینی ها بر اساس گفتگوی آنلاین دو طرفه و چت های زنده تصویری شکل گرفته است.

ممنوعیت پیشنهاد شده توسط سازمان جوانان از یک سو از دید دولت چین به طور بالقوه یک حرکت مثبت است اما از سوی دیگر، این می تواند ضربه  ای سنگین برای یک صنعت شکوفا باشد.طبق گزارش سازمان امنیت ملی کشور چین، 425 میلیون نفر یا بیش از نیمی از جمعیت اینترنت چین در ماه ژوئن گذشته، کاربران زنده بودند و افرادی که در دبیرستان و  ابتدایی  تحصیل می کنند به ترتیب سهمی 18.3 درصد و 6.4 درصدی دارند.

 

منبع انتخاب
کلید واژه :

چین

،

چت

،

گوشی

ثبت نظرات
captcha