پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۰۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۲ پیشنهاد یک نماینده برای دستمزد کارگران: حداقل دو میلیون تومان باشد / به اندازه حقوق کارمندان افزایش یابد

محمد وحدتی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه قرار است با مصوبه مجلس حقوق کارگران 400 هزار تومان به علاوه 10 درصد در سال آینده افزایش یابد، اظهار داشت: حقوق کارگران نیز باید در سال 98 حداقل به میزان حقوق کارمندان دولت افزایش یابد.

۲ پیشنهاد یک نماینده برای دستمزد کارگران: حداقل دو میلیون تومان باشد / به اندازه حقوق کارمندان افزایش یابد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس پیشنهادات خود برای افزایش حقوق کارگران در سال ۹۸ را تشریح کرد.

محمد وحدتی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به تورم و افزایش قیمت کالا ها، اظهار داشت: اکثر کالا ها افزایش قیمت داشته اند، قیمت برخی از آنها 2 برابر و برخی تا 5 برابر افزایش قیمت داشته اند.

وی افزود: هم اکنون که شورای حقوق و دستمزد در حال بررسی میزان حقوق کارگران و برای تعیین حداقل حقوق آنها تصمیم گیری خواهد کرد، بهتر است به گونه ای عمل کند که کارگران کمترین آسیب را از تورم و افزایش قیمت ها داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه قرار است با مصوبه مجلس حقوق کارگران 400 هزار تومان به علاوه 10 درصد در سال آینده افزایش یابد، اظهار داشت: حقوق کارگران نیز باید در سال 98 حداقل به میزان حقوق کارمندان دولت افزایش یابد.

وحدتی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی، حداقل حقوق یک کارگر در سال 98 باید 2 میلیون تومان باشد تا بخشی از فشارهای اقتصادی بر این قشر جبران شود.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: بخش خصوصی و تولید، چرخه های اقتصادی کشور را به حرکت در می آورند، بنابراین افزایش حقوق کارگران نباید به میزانی باشد که کارفرمایان تحت فشار قرار گیرند و این مسئله باعث تعطیلی کارگار های تولیدی شود؛ لذا شورای حقوق و دستمزد هم باید منافع تولید کنندگان و هم کارگران را نیز در نظر گیرد.

منبع انتخاب
کلید واژه :

حقوق کارگران

،

کارگر

ثبت نظرات
captcha