پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۰۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس جمهور نیکاراگوئه برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرد: پیشنهاد می کنم زندانیان سیاسی آزاد شوند

رئیس جمهوری نیکاراگوئه یکی از درخواست های کلیدی اپوزیسیون برای برگزاری انتخابات زودهنگام در جریان مذاکرات صلح با هدف حل یک بحران سیاسی ۱۰ ماهه را رد کرد. این در حالی است که دنیل اورتگا، رئیس جمهوری نیکاراگوئه آزادی زندانیان سیاسی و انجام اصلاحات را پیشنهاد داد.

رئیس جمهور نیکاراگوئه برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرد: پیشنهاد می کنم زندانیان سیاسی آزاد شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس جمهوری نیکاراگوئه یکی از درخواست های کلیدی اپوزیسیون برای برگزاری انتخابات زودهنگام در جریان مذاکرات صلح با هدف حل یک بحران سیاسی ۱۰ ماهه را رد کرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، این در حالی است که دنیل اورتگا، رئیس جمهوری نیکاراگوئه آزادی زندانیان سیاسی و انجام اصلاحات را پیشنهاد داد.

دولت نیکاراگوئه در بیانیه ای گفت: ما متعهد شده ایم تا دموکراسی را تقویت کنیم، به نظم قانونی احترام بگذاریم و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی را برای سال ۲۰۲۱ میلادی مدنظر قرار دهیم.

این در حالی است که اپوزیسیون نیکاراگوئه خواستار برگزاری این انتخابات در سال جاری میلادی بود. برنامه دولت که نهایتا پس از هشت روز مذاکره منتشر شد، همچنین تقویت آزادی ها و حقوق، آزادی زندانیان سیاسی که منتظر محاکمه هستند، اصلاح قانون برای از میان برداشتن معافیت از مجازات و ارائه درخواست به جامعه بین الملل برای عدم اعمال تحریم را پیشنهاد داد.

روزاریو موریو، معاون رئیس جمهوری نیکاراگوئه و همسر اورتگا و همچنین دیگر مقامات ارشد دولت حاکم این کشور در حال حاضر به خاطر نقض حقوق هدف تحریم های آمریکا قرار دارند.

این اقدام دولت یک روز پس از آن صورت گرفت که اپوزیسیون نیکاراگوئه اعلام کرد، پس از آنکه اسقف های این کشور به عنوان میانجگران این مذاکرات صلح از مشارکت در این روند امتناع کردند، در تصمیمش برای ادامه دادن این مذاکرات تجدید نظر خواهد کرد.

در جریان هشت روز مذاکره دولت از به اشتراک گذاشتن اهداف خود امتناع کرده و با یک معاهده محرمانه که احزاب را از به اشتراک گذاشتن جزئیات این مذاکرات با رسانه ها ممنوع می کرد، حفاظی دور خود تشکیل داد.

این پنهان کاری باعث به وجود آمدن ظن و گمان هایی شد دال بر این که دولت در تمایلش برای دستیابی به یک راه حل سیاسی صادق نیست.

بحران سیاسی نیکاراگوئه در آوریل ۲۰۱۸ میلادی آغاز شد و باعث به راه افتادن اعتراضاتی در سراسر این کشور آمریکای مرکزی علیه دولت چپ گرای اورتگا شد.

در سرکوب وحشیانه اپوزیسیون و رسانه های مستقل بیش از ۳۰۰ تن کشته شدند. صدها مقام اپوزیسیون آن به زندان افتادند و بیش از ۵۰ هزار تن از مردم نیکاراگوئه از این کشور فرار کردند.

همزمان با اینکه دولت نیکاراگوئه خودش را با یک بحران اقتصادی و یک کسری بودجه ۳۱۵ میلیون دلاری مواجه دید، این مذاکرات در تاریخ ۲۷ فوریه سال جاری میلادی آغاز شد.

منبع انتخاب
کلید واژه :

رئیس جمهوری نیکاراگوئه

،

انتخابات زودهنگام

ثبت نظرات
captcha