پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۰۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرانس پرس: اروپا طرح افزودن ریاض به فهرست پولشویی را رد کرد

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع آگاه خبر داد که کشور های عضو اتحادیه اروپا به اتفاق آرا با طرح افزودن عربستان سعودی به فهرست سیاه پولشویی این اتحادیه مخالفت کردند. نتیجه این رای گیری قرار است در نشست روز پنج شنبه وزیران کشور عضو اتحادیه اروپا تایید و اعلام رسمی شود. فهرست کمیسیون اروپا علاوه بر پاناما و نیجریه، عربستان را نیز به فهرست کشور هایی اضافه کرده بود که به زعم این اتحادیه، از طریق پولشویی به تروریسم بین المللی کمک می کنند.

فرانس پرس: اروپا طرح افزودن ریاض به فهرست پولشویی را رد کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع آگاه خبر داد که کشور های عضو اتحادیه اروپا به اتفاق آرا با طرح افزودن عربستان سعودی به فهرست سیاه پولشویی این اتحادیه مخالفت کردند.

به نقل از این رسانه، نمایندگان اعضاء در رای گیری چهارشنبه خود، فهرست پیشنهادی کمیسیون اروپا را وتو کردند.
نتیجه این رای گیری قرار است در نشست روز پنج شنبه وزیران کشور عضو اتحادیه اروپا تایید و اعلام رسمی شود.
فهرست کمیسیون اروپا علاوه بر پاناما و نیجریه، عربستان را نیز به فهرست کشور هایی اضافه کرده بود که به زعم این اتحادیه، از طریق پولشویی به تروریسم بین المللی کمک می کنند.
در پیش نویس بیانیه وزیران کشور اروپا آمده است که آنچه موجب رد فهرست شده، «نبود شفافیت» در فرآیند انتخاب کشور ها بوده است.
با این وجود، خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع خبری خود نوشته است که آمریکا در هفته های گذشته، اروپا را به شدت برای کنار گذاشتن این فهرست تحت فشار گذاشته بود.
پیشتر خبرگزاری رویترز نیز گزارش داده بود که اکثریت کشور های این اتحادیه پس از دریافت نامه ای از جانب «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی، تصمیم به رد فهرست پیشنهادی گرفتند.
وی در این نامه، افزودن ریاض به فهرست سیاه اروپا را مانعی در مسیر همکاری های دو طرف در حوزه تجارت و سرمایه گذاری دانسته بود.
ورود ریاض به این فهرست گرچه تحریمی با خود به دنبال نداشت، اما بانک های اروپایی را ملزم می ساخت که در ارتباط با مشتریان عربستانی خود احتیاط بیشتری به خرج داده و قوانین سخت گیرانه تری را اعمال کنند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

عربستان

،

اروپا

،

لیست پولشویی

ثبت نظرات
captcha