پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۰۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سفیر آمریکا در آژانس: به دنبال دستیابی به یک توافق جامع با ایران هستیم

سفیر آمریکا در آژانس انرژی اتمی، ضمن استقبال از نظارت آزانس بر فعالیت های هسته ای ایران تاکید کرد که کشورش به دنبال دستیابی به یک توافق جامع با ایران است.او گفت: آمریکا همچنان امیدوار است که موضع واشنگتن در برابر برجام، موجب معطوف شدن توجه ها به ایران برای پایان بخشیدن به رفتار بی ثبات کننده و بازگشت تهران به میز مذاکره شود.

سفیر آمریکا در آژانس: به دنبال دستیابی به یک توافق جامع با ایران هستیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سفیر آمریکا در آژانس انرژی اتمی، ضمن استقبال از نظارت آزانس بر فعالیت های هسته ای ایران تاکید کرد که کشورش به دنبال دستیابی به یک توافق جامع با ایران است.

به نقل از وب سایت هیئت نمایندگی آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی، جکی والکات، سفیر آمریکا در آژانس در نشست شورای حکام، مواضع آمریکا را درباره نظارت آژانس بر فعالیت های هسته ای ایران بیان کرد.

جکی والکات ضمن استقبال از گزارش ۲۲ فوریه دبیرکل آژانس درباره بازرسی و نظارت تأسیسات هسته ای ایران، خاطرنشان کرد: آژانس در راستای اجرای مأموریت های خود در ایران می تواند هم چنان روی حمایت کامل آمریکا حساب کند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل درباره خروج یک جانبه آمریکا از توافق هسته ای و دلایل کارشکنانه آمریکا برای این اقدام هم گفت: آمریکا بارها به روشنی دلایل خروج خود از توافق هسته ای ایران در سال گذشته را بیان کرده است. ما آن دلایل را به تفصیل در هیئت مدیره توضیح داده ایم و در حال حاضر هم به همان اندازه اعتبار دارند.

وی هم چنین در این باره افزود، آمریکا همچنان امیدوار است که موضع واشنگتن در برابر برجام، موجب معطوف شدن توجه ها به ایران برای پایان بخشیدن به رفتار بی ثبات کننده و بازگشت تهران به میز مذاکره شود.

والکات به درباره مواضع دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره توافق با ایران نیز اشاره کرده و گفت: رئیس جمهور ترامپ به وضوح گفته است که ما به دنبال رسیدن به توافقی جامع با ایران هستیم که تمامی نگرانی های ما را در نظر داشته و باعث سروسامان دادن اقدامات ایران در زمینه سیاست و اقتصاد در جامعه بین المللی شود.

سفیر آمریکا در آژانس شرایط کشورش برای دستیابی به چنین توافقی را تشریح کرده و گفت: برای دستیابی به توافقی جامع، آمریکا امکان عادی سازی کامل روابط با جامعه بین المللی را پیشنهاد می کند که از جمله آن ها مواردی هم چون پایان بخشی به تمامی تحریم های آمریکا و نه بخش از آن، برقراری روابط دیپلماتیک و تجاری کامل با جهان، کمک به ایران در زمینه دستیابی به فناوری به روز هسته ای و حمایت از سرو سامان یافتن اقتصاد ایران و پیوستن به اقتصاد بین المللی، هستند.

وی در ادامه افزود: ایران برای رسیدن به این هدف، باید مایل به تغییر رفتار خود و برداشتن گام هایی با دوام در راستای این باشد که نشان دهد فعالیت هسته ای آن کشور برای همیشه منحصراً به صورت صلح آمیز باقی می ماند.

والکات هم چنین گفت که در صورت عدم اطمینان در بازرسی مؤثر، فرصتی برای موفقیت آمیز بودن دیپلماسی باقی نمی ماند؛ بنابراین حفظ یکپارچگی و مؤثر واقع شدن نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی به کشورهای عضو در آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران و سایر اعضای جامعه جهانی بستگی دارد.

این اظهارات و مواضع دوگانه آمریکا درحالی است که این کشور با خروج از برجام بزرگترین ضربه را به اعتبار آژانس بین المللی انرژی هسته ای و حتی شورای امنیت وارد کرد و نزدیک ترین همپیمانان واشنگتن نیز اکنون با مواضع این کشور درباره ایران اعلام مخالفت کرده اند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

آمریکا

،

توافق جامع هسته ای

ثبت نظرات
captcha