پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۰۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی: کره شمالی در حال راه اندازی مجدد سایت موشکی «تانگ چانگ- ری» است

خبرگزاری یونهاپ به نقل از مقامات اطلاعاتی کره جنوبی گزارش داد که نشانه ها از فعالیت مجدد در سایت های پرتاب موشک هسته ای کره شمالی حکایت دارند.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی: کره شمالی در حال راه اندازی مجدد سایت موشکی «تانگ چانگ- ری» است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری یونهاپ به نقل از مقامات اطلاعاتی کره جنوبی گزارش داد که نشانه ها از فعالیت مجدد در سایت های پرتاب موشک هسته ای کره شمالی حکایت دارند.

به نقل از پایگاه خبری هیل، خبرگزاری یونهاپ در کره جنوبی روز سه شنبه به نقل از مقامات اطلاعاتی این کشور از وجود نشانه هایی دال بر فعالیت مجدد در سایت های پرتاب موشک هسته ای کره شمالی خبر داد.

این خبرگزاری در گزارش خود به فعالیت کارگرانی اشاره کرد که در حال تعویض یک سقف و نصب یک «در» جدید در سایت پرتاب موشک هسته ای «تانگ چانگ- ری» بودند؛ سایتی که مقامات کره شمالی سال گذشته پس از نشست «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» در سنگاپور وعده تخریب آن را داده بودند.

هنوز مشخص نیست که آیا کشف این فعالیت جدید پیش از دومین نشست ترامپ و کیم در هفته گذشته صورت گرفت یا پس از آن.

گفتنی است که در نوامبر سال گذشته مقامات دولت کره شمالی متذکر شدند که در صورت عدم لغو تحریم های آمریکا علیه اقتصاد این کشور، روند تخریب سایت تانگ چانگ- ری و سایر سایت های مشابه متوقف خواهد شد.

خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی اعلام کرد که تلاش های اولیه برای تخریب این سایت پرتاب موشک هسته ای اواخر سال گذشته به طور محدود آغاز ولی ظرف یک ماه متوقف شد.

این در حالی است که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت که دولت ترامپ امیدوار است که ظرف ماه های آینده نماینده ای به کره شمالی اعزام نماید.

منبع انتخاب
کلید واژه :

کره شمالی

،

کره جنوبی

،

این

،

اون

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha