پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۰۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بولتون: ترامپ در گفت وگو با رهبر کره شمالی چیزی را مفت از دست نداد

مشاور امنیت ملی آمریکا نشست میان رئیس جمهوری این کشور و رهبری کره شمالی در هانوی را یک موفقیت توصیف کرد.

بولتون: ترامپ در گفت وگو با رهبر کره شمالی چیزی را مفت از دست نداد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اظهارنظر از سوی جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا با وجود فقدان توافق بین آمریکا و کره شمالی برای یک انهدام معتبر سایت های اتمی کره شمالی مطرح شده است.

بولتون در سه مصاحبه تلویزیونی با شبکه خبری فاکس نیوز، سی. ان.ان و سی. بی. اس تلاش کرد تا این مساله را مطرح کند که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با رد یک توافق بد در نشست هانوی منافع امنیت ملی آمریکا را در نظر گرفته و در عین حال تلاش کرده تا کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی را هم برای به دست آوردن یک توافق بزرگ متقاعد کند.

بولتون گفت، ترامپ برای انجام یک معامله، نه با کره شمالی، نه با هیچکس، در صورتی که مخالف منافع ملی آمریکا است، تاکید ندارد.

وی همچنین تلاش کرد تا اظهارات ترامپ را درباره صحبت های کیم جونگ اون در مورد اوتو وارمبیر، دانشجوی آمریکایی که در کره شمالی حبس بود، توضیح دهد. ترامپ گفته بود که کیم جونگ اون اطلاعی از وضعیت این دانشجو نداشته است.

مشاور امنیت ملی آمریکا ادامه داد: ترامپ در گفتگو با کره شمالی یک مسیر مشکل را داشته است. البته بدان معنا نیست که او آن را به عنوان یک واقعیت می پذیرد. بلکه او آنچه را که کیم جونگ اون گفته، قبول می کند.

کوین مک کارتی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا که یکی از متحدان نزدیک ترامپ به شمار می رود، از اظهار نظر رئیس جمهوری آمریکا انتقاد کرد و گفت: فکر می کنم که کیم می دانست چه اتفاقی افتاده است.

برخی بابت این مساله به ترامپ انتقاد کرده اند که به کیم جونگ اون در حالی اجازه می دهد تا در کنارش در صحنه بین المللی بایستد که سوابق حقوق بشری این کشور آسیایی خوب نیست اما بولتون گفته که دیدگاه ترامپ این است که او چیزی را مفت به کسی نمی دهد.

بولتون در پاسخ به اینکه آیا این دیدگاه خودش نیز است، گفت: دیدگاه رئیس جمهوری این است که چیزی را مفت به کسی نمی دهد. این مهم است نه دیدگاه من.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

بولتون

،

دونالد ترامپ

،

رئیس جمهوری آمریکا

ثبت نظرات
captcha