پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۰۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جایزه یک میلیون دلاری آمریکا برای دستگیری یا مرگ حمزه بن لادن

از آنجا که پسر رهبر سابق القاعده به رهبر کلیدی این گروه تروریستی بدل شده، مقام های آمریکایی جایزه ای یک میلیون دلاری را برای اطلاعاتی در نظر گرفته اند که به دستگیری یا مرگ حمزه بن لادن منجر شود.

جایزه یک میلیون دلاری آمریکا برای دستگیری یا مرگ حمزه بن لادن

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نوشته روزنامه اکسپرس، حمزه بن لادن، پسر اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده از سوی مقام های آمریکایی دو سال قبل یک تروریست جهانی اعلام شد و حالا مقام های آمریکایی برای اطلاعاتی که به دستگیری یا مرگ این رهبر جوان القاعده منجر شود، جایزه یک میلیون دلاری در نظر گرفته اند.

این جایزه در وبسایت "جوایز برای عدالت" که توسط وزارت خارجه آمریکا اداره می شود، در نظر گرفته شده است.

در زیر نویس این جایزه نوشته شده است: حمزه بن لادن، پسر اسامه بن لادن است و به عنوان رهبری القاعده فعالیت می کند. او پیام های صوتی و تصویری در اینترنت منتشر می کند و از حامیانش می خواهد تا حملاتی را علیه آمریکا و متحدان غربی انجام دهند. او تهدید کرده که به خونخواهی کشته شدن پدرش در عملیات مه ۲۰۱۱ توسط نیروهای آمریکایی در ابیت آباد پاکستان دست به حملاتی در آمریکا می زند.

در ادامه بیانیه این وبسایت نیز آمده که در نامه های یافت شده در ساختمان ابیت آباد که اسامه بن لادن در آن کشته شد، وی پسرش را رهبر و جانشین خود در القاعده اعلام کرده است.

محل حمزه بن لادن مشخص نیست اما این احتمال وجود دارد که وی در جایی در مرز پاکستان و افغانستان مخفی شده باشد.

مایکل ایوانف، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور امنیت دیپلماتیک مدعی است: براین باوریم که حمزه بن لادن جایی در مرز افغانستان و پاکستان مخفی است و می تواند به ایران هم بیاید. اما او می تواند در هر جای دیگری در جنوب و مرکز آسیا هم باشد.

حمزه بن لادن با دختر محمد عطا، یکی از رهبران حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ ازدواج کرده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

دستگیری بن لادن

،

افغانستان

ثبت نظرات
captcha