پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۰۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نیویورک تایمز: نیروهای آمریکایی در ۵ سال آینده از افغانستان خارج می شوند

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی اشاره کرد که نیروهای نظامی آمریکا طی سال آینده خاک افغانستان را ترک خواهند کرد. نمایندگان طالبان پیشتر در جریان مذاکرات صلح با نماینده آمریکا خروج تمامی نیروهای خارجی از خاک این کشور را شرط اساسی برای برقراری صلح اعلام کرده بودند.

نیویورک تایمز: نیروهای آمریکایی در ۵ سال آینده از افغانستان خارج می شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک روزنامه آمریکایی در گزارشی اشاره کرد که نیروهای نظامی آمریکا طی سال آینده خاک افغانستان را ترک خواهند کرد.

 کلیه نیروهای نظامی آمریکا قرار است بر اساس طرح جدید پیشنهادی از سوی واشنگتن در مذاکرات صلح افغانستان، ظرف پنج سال آینده از این کشور خارج شوند.

نیویورک تایمز با انتشار گزارشی در این خصوص ضمن تایید مطلب یاد شده اعلام کرده است که این پیشنهاد در جریان گفتگوهای صلح با طرف های درگیر در مناقشه افغانستان مطرح شده است. بر اساس این گزارش مذاکرات اخیر صلح قرار است به تشکیل دولتی در کابل منجر شود که تقسیم قدرت با طالبان بخشی انکار ناپذیر از آن به شمار می رود.

در گزارش روزنامه نیویورک تایمز همچنین آمده است که دیگر نظامیان عضو نیروی حمایت قاطع ناتو در افغانستان پس از برقراری ثبات در این کشور همزمان با نیروهای آمریکایی خاک افغانستان را ترک خواهند کرد.

این طرح در حال حاضر تحت بررسی متحدان اروپایی ناتو قرار دارد و جزئیات بخشی از آن قرار است در اختیار دونالد ترامپ قرار گیرد. این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا نسبت به نقش پایدار و مداوم نظامیان آمریکایی در نبردهای برون مرزی بد بین است.

خروج نیمی از چهارده هزار نظامی آمریکایی از خاک افغانستان طی ماه های آینده بخشی از این طرح به شمار می رود که خبرهای مربوط به آن پیشتر از سوی کاخ سفید رسانه ای شده بود.

بر این اساس حدود هشت هزار و ششصد سرباز اروپایی و استرالیایی عضو نیروی حمایت قاطع ناتو وظیفه خواهند داشت ضمن تربیت و آموزش نیروهای عضو ارتش افغانستان مسئولیت بخش عمده ای از عملیات محول شده به نظامیان آمریکایی بر ضد حملات تروریستی را برعهده گیرند.

گزارش نیویورک تایمز در باره خروج کلیه نیروهای نظامی آمریکا از خاک افعانستان ظرف پنج سال آینده در حالی منتشر می شود که نمایندگان طالبان پیشتر در جریان مذاکرات صلح با نماینده آمریکا خروج کلیه نیروهای خارجی از خاک این کشور را شرط اساسی برای برقراری صلح اعلام کرده بودند.

به گزارش یورو نیوز، طالبان در تازه ترین دور گفتگوهای صلح در قطر با زلمای خلیل زاد، فرستاده ویژه آمریکا در مذاکرات صلح افغانستان نحوه خروج نیروهای خارجی و ضمانت این کشورها برای عدم استفاده از خاک افغانستان جهت حمله به دیگر کشورها را از جمله مهمترین محورهای مذاکرات اعلام کرده بودند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

خروج آمریکا از افغانستان

ثبت نظرات
captcha