پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۳۰۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ماجرای عجیب کمک های اولیه ای که تبدیل به عامل مرگ می شوند!

در جامعه امروزی یادگیری کمک های اولیه یک اصل حیاتی و مهم در نظر گرفته می شود. یادگیری کمک های اولیه کمک می کند، بسیاری از افراد از خطر مرگ نجات پیدا کنند. با این حال انجام دادن کمک های اولیه بدون مهارت کافی می تواند خطرناک باشد.

ماجرای عجیب کمک های اولیه ای که تبدیل به عامل مرگ می شوند!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در جامعه امروزی یادگیری کمک های اولیه یک اصل حیاتی و مهم در نظر گرفته می شود. یادگیری کمک های اولیه کمک می کند، بسیاری از افراد از خطر مرگ نجات پیدا کنند. با این حال انجام دادن کمک های اولیه بدون مهارت کافی می تواند خطرناک باشد.

انجام کمک های اولیه برای نجات جان افراد از خطر مرگ بسیار مهم و حیاتی است، اما گاهی برخی افراد به جای نجات جان افراد منجر به مرگشان می شوند.

نجات جان افراد با انجام کمک های اولیه یکی از مهم ترین روش ها برای احیاء است اما وقتی فردی به اصول احیاء آگاهی نداشته باشد چه مخاطراتی را رقم می زند؟

احیاء قلبی نیاز به مهارت و آموزش کافی دارد. اگر فردی که قصد احیاء قلبی را دارد فشاری بیش از حد به قفسه سینه بیمار وارد کند احتمال شکستگی دنده ها و حتی فرو رفتن دنده ها در قلب را رقم می زند. از سوی دیگر تشخیص این که آیا بیمار واقعا نیاز به احیاء دارد یا خیر نیز بسیار مهم است.

تنفس دهان به دهان موضوع دیگری است که می تواند در صورت عدم رعایت نکاتی مثل اطمینان از خالی بودن مجرای تنفسی افراد، مخاطراتی جدی مثل مسدودی جدی گلو و مجاری تنفسی و خفگی را در پی داشته باشد.

یکی دیگر از نکاتی که بسیاری از افراد رعایت نمی کنند، عدم تکان دادن بیمار است. درواقع گاهی حرکت دادن فرد بیمار، باعث می شود بیمار دچار مشکلا نخاغی جدی شود. حرکت دادن سر بیمار به شکل ناگهانی با اهدافی مثل قرار دادن سر بیمار در یک جای نرم تر نیز از دیگر مخاطراتی است که می تواند سلامت بیمار را تهدید کند.

تشخیص های بی پایه و دادن داروهایی مثل داروی کاهش فشار خون یا داروهای اورژانسی و زیر زبانی برای برخی بیماران نتایجی معکوس مثل ایست قلبی خواهد داشت. بر همین اساس است که توصیه می شود تنها افرادی که به احیاء تسلط کامل دارند این کار را انجام دهند.

 

منبع انتخاب
کلید واژه :

کمک های اولیه

ثبت نظرات
captcha