پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۹۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان؛

دولت می خواهد کل مشکلات اقتصادی را به FATF گره بزند

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان گفت: دولت در تلاش است که اگر لوایح FATF تصویب نشود، عدم رفع مشکلات اقتصادی را به این موضوع گره بزنند تا نوعی مطالبه کاذب بین مردم ایجاد کنند.

دولت می خواهد کل مشکلات اقتصادی را به FATF گره بزند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، زهره الهیان عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ضمن اشاره به بررسی لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام و حواشی پیرامون آن گفت: در این موضوع دولتمردان باید از تجربیات گذشته درس بگیرند. تجربه ما در برجام این بود که پس از چند سال مذاکره و اتلاف وقت شاهد عدم اجرای تعهدات از سوی آمریکا و خروج او از توافق بودیم.

وی افزود: امروز شاهد هستیم که کشورهای اروپایی به تعهدات خود به درستی عمل نمی کنند، قاعدتا با توجه به این تجربیات دفاع از FATF موضوعی مبهم و غیر قابل درک است. در شرایطی که دولت خود نیز می داند که هیچ ضمانتی برای بهبود اوضاع با پذیرش شروط FATF نیست حال این سوال مطرح می شود زمانی که ضمانتی برای رفع تحریم ها وجود ندارد، اصرار بر تصویب چه منفعتی برای کشور خواهد داشت. تجربه نشان داده که آمریکا در هر شرایطی به دنبال بهانه است. اگر در برجام، هسته ای را بهانه می کرد در شرایط فعلی نیز بهانه ای دیگر دارد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: امروز مبنای تعریف ما و آمریکا از تروریسم متفاوت است. آنها جبهه مقاومت و سپاه را تروریست می دانند. کاملا واضح است که این موضوع برای کشور ما مضر خواهد بود. حال دولت با اصراری غیر منطقی این موضوع را دنبال می کند. به نظر می رسد دست هایی در کار است که در شرایط قبل از تصویب این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام، نوسانات غیر طبیعی را در بازار و وضعیت اقتصاد کشور علیه مردم کلید زده اند تا به نوعی بتوانند این موضوع را به عدم تصویب این لوایح مرتبط ساخته و افکار عمومی را در مقابل مجمع تشخیص قرار دهند. این موضوع بازی با منافع ملی است که از سوی جریانی خاص در حال پیگیری است.

الهیان در خصوص میزان توجه دولت به تصویب این لوایح گفت: امروز در سیر بررسی این لوایح بحث های مهمی در مجمع تشخیص مورد بحث قرار می گیرد که شخص رئیس جمهور باید در جلسات حاضر شوند و نسبت به ایراداتی که از FATF گرفته می شود، نقدهای کارشناسانه را پاسخ دهد ولی عدم حضور روحانی با توجه به اهمیت موضوع FATF که با موضوع امنیت و منافع ملی در هم تنیده است، قابل توجیه نیست.

وی اظهار داشت: متاسفانه در طول سال های گذشته بیش از آنکه دولت توجه به ظرفیت های داخلی داشته باشد و از این پتانسیل ها حمایت کند، نگاه او به کشورهای غربی بوده است. چشم داشت دولت به کشورهای غربی و همسویی و همراهی با آنها انتظار غلطی است. امروز دولت به جای اینکه از این شرایط خارج شود و با توجه به ظرفیت داخلی، حمایت از تولید کنندگان و همچنین نظرات کارشناسان کشور را اداره کند، به دنبال غرب و اروپا است. این موضوع یکی از آسیب های دولت است که ارمغانی جز رکود اقتصادی، تورم و تعطیلی کارخانجات نداشته است.

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی همچنین افزود: امروز یکی از سناریوهایی که مد نظر برخی سیاسیون است، این موضوع است که اگر لوایحFATF  تصویب نشود، عدم رفع مشکلات اقتصادی را به این موضوع گره بزنند. امروز دولت در عمل به ظرفیت های داخلی کشور توجه ندارد و با نگاه به خارج و عدم تصویب این لوایح در تلاش است تا نوعی مطالبه کاذب را در بین مردم ایجاد کند.

منبع مهر
کلید واژه :

زهره الهیان

،

FATF

،

مشکلات اقتصادی

ثبت نظرات
captcha