پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۹۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خبر داد؛

افتتاح ۴ طرح عمرانی با حضور شهردار تهران

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: تقاطع غیر هم سطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک به همراه ۳ پروژه عمرانی دیگر روز شنبه ۱۱ اسفند بهره برداری می شود.

افتتاح ۴ طرح عمرانی با حضور شهردار تهران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ۴ پروژه تقاطع غیر هم سطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک، مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با مسیر ورودی نمایشگاه بین المللی شهر تهران، مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه های امام علی (ع) و شهید بابایی و فاز دوم پروژه احداث شبکه جمع آوری و هدایت آب های سطحی محدوده خیابان خاوران، عناوین طرح هایی است که صبح روز شنبه یازدهم اسفندماه سال جاری، طی مراسمی با حضور پیروز حناچی شهردار تهران رسماً به بهره برداری می رسد.

ایرج معزی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در توضیح پروژه هایی که هفته آینده افتتاح می شود، گفت: تقاطع غیر هم سطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک، یک تقاطع ۳ سطحی است؛ در این طرح، بزرگراه شهید حکیم در محل تقاطع با بلوار المپیک در تراز موجود ادامه یافته، حرکت شمالی- جنوبی بلوار یادشده به تراز منهای یک منتقل شده و درنهایت گردش ترافیکی شمال به شرق از طریق یک پل جهتی تأمین شده است. برقراری ارتباط آزادراه تهران- کرج و بلوار شرقی مجموعه ورزشی آزادی به میدان دهکده المپیک و همچنین اتصال بلوار المپیک به بلوارهای شرقی و غربی مجموعه ورزشی آزادی، ازجمله مهم ترین تأثیرات ترافیکی پروژه مذکور به شمار می آید.

معزی در مورد پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای تقاطع غیر هم مسطح بزرگراه شهید چمران با مسیر ورودی نمایشگاه بین المللی شهر تهران نیز گفت: این پل با قدمتی حدود ۴۵ سال، شامل ۲ دستگاه پل بتنی با عرشه پیش تنیده است. استهلاک و از بین رفتن تمام نئوپرن ها و الاستومرهای پل، عدم جوابگویی سازه مقابل نیروهای طولی و عرضی ناشی از زلزله، وجود ترک های متعدد در ستون ها، آسیب دیدگی شدید قرنیزها و همچنین از بین رفتن پیاده روها، ایزولاسیون و روکش آسفالت پل، ازجمله مهم ترین نواقص و مشکلاتی بود که سبب تعریف، طراحی و اجرای پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل چمران- نمایشگاه شد.

در طرح پل تقاطع بزرگراه های امام علی (ع) و شهید بابایی، فرسودگی نئوپرن ها و الاستومرها، ضعف کلیدهای برشی برابر زلزله، وجود ترک های متعدد در سرستون ها و از بین رفتن درزهای انبساط، کارشناسان شرکت یادمان سازه را بر آن داشت تا این پل بتنی را از طریق اعمال راهکارهای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای، به شرایط مناسب سرویس دهی بازگردانند. این پل سواره رو با قدمتی حدود ۲۰ سال، ازجمله پل های پرتردد شبکه معابر بزرگراهی در محدوده منطقه یک تهران است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در ادامه به فاز دوم پروژه احداث شبکه جمع آوری و هدایت آب های سطحی محدوده خیابان خاوران اشاره کرد و گفت: این پروژه شامل ۱۴۰۰ متر لوله گذاری در طول خیابان خاوران (در بخش حدفاصل خیابان مخبر تا خیابان ناصری) به انضمام بخشی از طول خیابان ناصری است. بهره برداری از این بخش شبکه جمع آوری و هدایت آب های سطحی، ضمن کمک به کاهش مشکل آب گرفتگی در مناطق ۱۴ و ۱۵، امکان بهسازی انهار موجود در محدوده خیابان خاوران را فراهم ساخته و در نگاهی وسیع تر سبب اصلاح شبکه جمع آوری و مدیریت آب های سطحی شرق و جنوب شرق پایتخت خواهد شد.

منبع مهر
کلید واژه :

طرح عمرانی

،

شهردار تهران

،

شهرداری

ثبت نظرات
captcha