پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۹۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ:

زمان برای امضای موافقتنامه با کره شمالی مناسب نبود

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا علیرغم اینکه ادعا کرد که مذاکرات دو روزه با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی «سازنده» بوده است گفت: علیرغم پیشرفت خوب مذاکرات، زمان برای امضای موافقتنامه با کره شمالی مناسب نبود.

زمان برای امضای موافقتنامه با کره شمالی مناسب نبود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا علیرغم اینکه ادعا کرد که مذاکرات دو روزه با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی «سازنده» بوده است گفت: علیرغم پیشرفت خوب مذاکرات، زمان برای امضای موافقتنامه با کره شمالی مناسب نبود.

ترامپ روز پنجشنبه در نشست خبری بعد از نشست سران در هانوی در جمع خبرنگاران افزود: رابطه مستحکمی با کره شمالی و مقامات این کشور داریم اما در حال حاضر گزینه هایی داریم و تصمیم گرفتیم گزینه ها را جلو نبریم.

او گفت: امروز نمی توانستیم موافقت نامه را امضا کنم چون شما ممکن بود بگویید این چه توافق نامه ای است که امضا کردید باید این کار را به صورت خوب انجام دهیم نه سریع، بنابراین برای امضای این تفاهم نامه نباید عجله کرد.

ترامپ با بیان اینکه این دو روزی که به مذاکره با کیم گذرانده «بسیار سازنده» بود، افزود: «بعضی وقت ها فقط باید اجازه دهید مسائل بگذرد. از پمپئو می خواهم که خودش در این باره توضیح دهد».

سپس وزیر امور خارجه آمریکا پشت تریبون قرار گرفته و گفت: «تیم های ما برای هفته ها مشغول کار (روی مذاکرات) بودند تا بتوانند راهی به جلو ایجاد کنند... ما پیشرفت های واقعی به دست آوریم، در حقیقت می توانم بگویم که پیشرفت های بیشتری نسبت به نشست قبلی داشتیم».

پمپئو ضمن ابراز تاسف از اینکه در مذاکرات با طرف کره شمالی به جایی نرسیدند که آمریکا می خواهد، اضافه کرد: «البته رئیس کیم امیدوار بود که ما این کار را انجام دهیم. اما ما از او خواستیم که کارهای بیشتری را انجام دهد ولی او آماده نبود».

وی با بیان اینکه هنوز امیدوار است تا تیم های مذاکره کننده آمریکا و کره شمالی در روزها و هفته های آینده مجددا با هم دیدار کنند، توضیح داد: «این مشکل بسیار پیچیده ای است. از ابتدا گفته ایم که این (مذاکرات) زمان بر است... مطمئنم با ادامه دادن این مذاکرات، می توانیم به چیزی که می خواهیم برسیم و آن خلع سلاح اتمی کامل کره شمالی و تامین امنیت مردم آمریکا است».

بعد از صحبت های پمپئو، ترامپ به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا کره شمالی درخواستی برای لغو تحریم ها جهت امضای توافق داشت، گفت: «بله درباره تحریم ها بود. اساسا آنها می خواستند که تحریم ها به طور کامل لغو شود ولی ما نمی توانستیم این کار را کنیم. آنها می خواستند بخش بزرگی از تاسیسات اتمی خود را برچینند اما ما نمی توانستیم از تمام تحریم ها دست بکشیم».

وی با بیان اینکه علی رغم گام هایی که کره شمالی به سمت خلع سلاح اتمی و درخواست های آمریکا برداشته اما تمام تحریم ها علیه این کشور هنوز سر جای خود هستند، تصریح کرد: «از هیچ تحریمی دست بر نداشتیم... در هر حال، (عدم توافق) به خاطر تحریم ها بود، زیرا آنها می خواستند اقداماتی انجام دهند ولی آنهایی نبود که ما می خواستیم».

رئیس جمهور آمریکا ضمن اشاره به برخی اختلاف نظرها با کیم درباره خلع سلاح اتمی، گفت: «خلائی وجود دارد؛ در هر صورت، با گذر زمان، می توان ارتباط برقرار کرد. ما باید تحریم ها را حفظ کنیم و او نیز می خواهد برچینش اتمی انجام دهد... ما هر اینچ از این کشور را می شناسیم و باید چیزی را که می خواهیم، به دست بیاوریم».

ترامپ با بیان اینکه رهبر کره شمالی شب گذشته به او قول داده که دیگر هیچ آزمایش اتمی در کشورش انجام نشود، اظهار داشت: «اما من احساس کردم که اکنون زمان خوبی نیست که توافقی را امضا کنیم».

منبع انتخاب
کلید واژه :

دونالد ترامپ

،

کره شمالی

،

آزمایش اتمی

ثبت نظرات
captcha