پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۹۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

منظور رئیس جمهور از واگذاری شرکتهای شستا رها کردن بنگاهداری است/مطالبات تامین اجتماعی را میدهیم

وزیر رفاه با بیان اینکه تاکید رئیس جمهور برای واگذاری بزرگ شرکت های شستا در سال آینده در راستای رها کردن بنگاه داری است گفت: باید فعالیت های اقتصادی بنگاه داری را تبدیل به پیدا کردن یک پرتفوی مناسب از سهام کنیم و در نهایت سود قابل ملاحظه ای به بیمه شدگان برگردانیم.

منظور رئیس جمهور از واگذاری شرکتهای شستا رها کردن بنگاهداری است/مطالبات تامین اجتماعی را میدهیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد شریعتمداری در پاسخ به پرسشی پیرامون انتقادات و مخالفت های مطرح شده با اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر واگذاری بزرگ شرکت های متعلق به شستا به بخش خصوصی در سال آینده ، در حالی که این صندوق نهادی عمومی و غیردولتی بوده و اموال آن متعلق به دولت نیست گفت: فرمایشات رئیس جمهور به طور کامل شنیده نشد، ایشان همانجا در ادامه آن جمله گفت که منظور بنده، مدیریت بنگاه های اقتصادی است.

وی افزود: در واقع این تأکیدات، همان جهت گیری بود که بنده هم در مجلس اعلام کرده بودم و جهت گیری عمومی ما هم به سمت فعالیت های اقتصادی برای جلوگیری از کاهش ارزش وجوهی است که بیمه شدگان در اختیار صندوق تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری می گذارند.

وزیر رفاه با بیان اینکه در همین راستا باید فعالیت های اقتصادی بنگاه داری را به پیدا کردن یک پرتفوی مناسب از سهام تبدیل کنیم و در نهایت سود قابل ملاحظه ای به بیمه شدگان برگردانیم گفت: اظهارات رئیس جمهور به معنای رها کردن بنگاه داری است.

شریعتمداری درباره شائبه دخالت دولت در این زمینه اظهار کرد: بحث دخالت دولت مطرح نیست. اتفاقاً دولت برای کمک به صندوق ها وارد شده و اکنون ۸۱ هزار میلیارد تومان به دلیل مشکلات ساختاری صندوق های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح در بودجه ۹۸ قرار داده است. در واقع نه تنها اتفاقی نمی افتد بلکه ۲۵ درصد کل بودجه عمومی برای کمک به صندوق ها کنار گذاشته شده است.

وی درباره روند پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی از دولت در بودجه ۹۸ نیز گفت: وضعیت تأمین اجتماعی از دیگر صندوق ها پایدارتر است با این حال پرداخت مطالبات، دیر و زود دارد اما سوخت و ساز ندارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

محمد شریعتمداری

،

شستا

،

تامین اجتماعی

ثبت نظرات
captcha