پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۹۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش «لاریجانی» به انتقاد نماینده قائمشهر از ریاست «مطهری»

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده قائمشهر تاکید کرد که آقای مطهری قصد اهانت به نمایندگان شمال کشور را نداشتند و هدف ایشان صرفاً آرام کردن فضای جلسه بوده است.

واکنش «لاریجانی» به انتقاد نماینده قائمشهر از ریاست «مطهری»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی ادیانی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (چهارشنبه) مجلس در تذکری با استناد به ماده ۷۵ بیان کرد: بنده از نمایندگان مجلس عذر خواهی می کنم که شاهد بیان یک واژه غیر فاخر و غیر اصولی از سوی رئیس وقت جلسه آقای مطهری بودم.

وی در ادامه اظهار کرد: بنده عذرخواهی می کنم که کار به جایی رسید که رئیس وقت جلسه به جای رعایت آئین نامه آقدام به بیان وهم و انتساب غیر فاخر به نمایندگان کرد. همه نمایندگان شاهد بودند که آقای مطهری در جلسه صبح در چند دقیقه مرتکب چند تخلف آئین نامه ای شدند. در گام اول بنده پیشنهاد داشتم و ایشان قبل از آنکه صحبت های بنده تمام شود برخلاف آیین نامه کلام بنده را قطع کردند.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر مجلس عصاره فضایل ملت است و عصاره ی فضائل ملت در هیات رئیسه و در راس آن در رئیس جلسه تجلی می یابد و این موضوع باید در ادبیات رئیس جلسه دیده شود.

وی افزود: رئیس جلسه ای که دست به سینه نماینده می زند و به ملت و نمایندگان توهین کند و واژه ی ناصواب آشوبگر را بیان کند، متخلف است.

ادیانی در ادامه تصریح کرد: پیشنهادی که بنده دادم سخن نمایندگان شمال کشور است. بحث بر سر انتقال آب دریای خزر بود که بر خلاف اصل ۴۰ است و به ضرر ملت و سرمایه طبیعی کشور محسوب می شود.

وی در ادامه تاکید کرد: مجموعه تالاب بندر انزلی در حال خشک شدن است و از سال ۷۵ تاکنون یک و نیم متر آب دریا عقب نشینی داشته است. مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی انتقال آب دریای خزر را نهی کرده و آن را غیر کارشناسی و غیر حقوقی و غیر محیط زیستی دانسته است. استدلال بنده این است که جلوی این کار را بگیریم. این مطالبه ملت است. آیا یک بار سوال کرده اید چه بلایی بر سر دریاچه ارومیه و هامون و مجموعه تالاب ها و هورالعظیم های کشور آمده است؟. اینها به دلیل کارهای غیر کارشناسی به این وضع درآمدند.

وی در پایان گفت: من رسماً اعلام می کنم اگر آقای مطهری یا شما به عنوان رئیس مجلس از ملت عذرخواهی نکنید بنده به عنوان نماینده مردم جلسه را ترک خواهم کرد چرا که به ملت در مجلس توهین شد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: بنده شنیدم که در جلسه صبح، شما پیشنهادی در خصوص انتقال آب دریای خزر داشتید و رئیس جلسه تشخیص دادند که محل آن در بودجه نیست. ولی شما اصرار کرده و فضای جلسه با مشکل روبرو شده است. قصد آقای مطهری آرام کردن فضای جلسه بوده است و ایشان قصد توهین نداشتند.

رئیس مجلس در ادامه تصریح کرد: ایشان قصد آرام کردن جلسه را داشتند و به هیچ عنوان قصد ایشان اهانت نبوده است. شما نمایندگان استان های شمالی عزیز ما و مورد احترام ما هستید. دلیلی ندارد در مجلس که ما برای مسائل کشور تصمیم می گیریم به یکدیگر توهین کنیم. شما می توانید پیشنهاد خود را به موقع مطرح کنید.

انتهای پیام/

منبع:ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

علی لاریجانی

،

انتقاد

،

علی مطهری

ثبت نظرات
captcha