پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۹۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مجلس نمایندگان آمریکا به لغو وضعیت اضطراری ملی ترامپ رای داد

مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه ای به لغو فرمان دونالد ترامپ برای اعلام وضعیت اضطراری ملی در این کشور رای داد.

مجلس نمایندگان آمریکا به لغو وضعیت اضطراری ملی ترامپ رای داد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مجلس نمایندگان با 245 رای موافق در مقابل 182رای مخالف این قطعنامه را تصویب کردند. انتظار می رود که سنا نیز طی هفته های آینده این قطعنامه را به رای بگذارد.
سیزده نماینده جمهوریخواه هم به این قطعنامه رای مثبت دادند. این قطعنامه توسط «خواکین کاسترو» نماینده دموکرات ایالت تگزاس معرفی شده بود.
این قعطنامه باید به تصویب سنا نیز رسیده و ترامپ هم آن را امضا کند. «جان باراسو» سناتور جمهوریخواه به شبکه ام.اس.ان.بی.سی گفت که «شاید سنا این لایحه را تصویب کند.» اما کاخ سفید تهدید کرده که ترامپ آن را وتو خواهد کرد.
ترامپ در دوره مبارزات انتخابات ریاست جمهوری 2016 وعده داده بود که برای مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی و موادمخدر به آمریکا، در مرز مکزیک دیوار می سازد.
او ابتدا گفته بود که مکزیک باید هزینه ساخت این دیوار را بدهد اما مکزیک از پرداخت هزینه آن امتناع کرد. بنابراین، ترامپ درصدد برآمد تا موافقت کنگره را برای جلب بودجه ساخت دیوار جلب کند.
اختلاف کاخ سفید با دموکرات های کنگره بر سر ساخت این دیوار باعث شد تا بخش هایی از دولت فدرال به مدت 35 روز تعطیل شود.
ترامپ 5.7 میلیارد دلار برای ساخت دیوار درخواست کرده اما کنگره فقط یک میلیارد و 37 میلیون دلار برای این کار اختصاص داده است.
ترامپ برای آنکه مابقی بودجه را تامین کند، وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد که اقدام وی با مخالفت های شدید روبرو شد. ائتلافی از 16 ایالت که تحت کنترل دموکرات ها هستند از ترامپ و اعضای ارشد دولت آمریکا به خاطر این اقدام شکایت کرده اند.
منبع: ایرنا

منبع ایرنا
کلید واژه :

آمریکا

،

وضعیت اضطراری

،

ترامپ

ثبت نظرات
captcha