پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۹۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ادعای کریمی قدوسی: استعفای ظریف قبول شده و قطعی است؛ رفتن زنگنه هم حتمی است

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خبر داد: استعفای ظریف قبول شده و قطعی است؛ رفتن زنگنه هم حتمی است یک دو وزارتخانه دیگر هم وجود دارد که در شرف استعفا و جابجایی هستند

ادعای کریمی قدوسی: استعفای ظریف قبول شده و قطعی است؛ رفتن زنگنه هم حتمی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس می گوید حدود ۲ ماه پیش نیز ظریف ۹ روز خانه نشین شد و سر کار نرفت؛ انتظار داشت روحانی و واعظی به او زنگ بزنند ولی آنها هم زنگ نزدند.

جواد کریمی قدوسی  با اشاره به استعفای ظریف گفت: از رفتن ظریف نه خوشحال می شوم و نه ناراحت؛ هرچند این خبر برای ما غیرمنتظره نبود و احتمال آن را می دادیم زیرا می دانستیم سرانجام این نوع مذاکره و این نوع توافق به اینجا می رسد.

پشت ظریف خالی نبود

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه "در سراسر دنیا هر وزیری که عَلـَـم بزرگی را برمی دارد، اگر توان به سرانجام رساندن آن را نداشته باشد، استعفا می دهد"؛ افزود: پشت هیچ وزیر خارجه ای در این 40 سال به اندازه آقای ظریف پُر نبود و به صد دلیل می توان این امر را اثبات کرد؛ تمام صنعت هسته ای کشور را در اختیار او قرار دادیم تا دستش برای حل مشکل تحریم های کشور پُر باشد.

13 بار استعفا و 9 روز خانه نشینی ظریف

وی همچنین گفت: ظریف 13 بار پیش از این نیز استعفا داده بود و حدود 2 ماه پیش نیز 9 روز خانه نشین شد و سر کار نرفت؛ انتظار داشت روحانی و واعظی به او زنگ بزنند ولی آنها زنگ نزدند چون وی در دولت دوازدهم چالش زیادی هم با دولت روحانی داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: به خصوص از آنجا که بحث اجرای برجام و تعهدات در هم پیچید، آقای روحانی در جلسات ایشان را مقصر می دانست و ظریف هم آقای روحانی را.

طرح موضوع دیدار بشار اسد، حاشیه سازی است

وی با بیان اینکه "ظریف دیگر ظریف دولت یازدهم نبود که اطاعت کند"، افزود: ظریف در مقابل روحانی ایستاد.

کریمی قدوسی همچنین گفت: آنها که دیدار بشار اسد را در این میان مطرح می کنند، این موضوع مربوط به دیروز است ولی موضوع رفتن ظریف از قبل قطعی شده بود و با این خبرها می خواهند حاشیه سازی کنند.

زنگنه هم رفتنی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خبر داد: استعفای ظریف قبول شده و قطعی است؛ رفتن زنگنه هم حتمی است یک دو وزارتخانه دیگر هم وجود دارد که در شرف استعفا و جابجایی هستند

منبع انتخاب
کلید واژه :

کریمی قدوسی

،

وزیر خارجه

،

استعفا ظریف

ثبت نظرات
captcha