پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۹۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استعفای ظریف چه تاثیری بر اقتصاد کشور دارد؟

یک تحلیلگر مسائل اقتصادی با اشاره به موضوع استعفای وزیر امورخارجه گفت: این ماجرا می تواند برای مدتی متغیرهای اقتصادی کشور را دچار بی ثباتی و التهاب کند.

استعفای ظریف چه تاثیری بر اقتصاد کشور دارد؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی حیات نیا با اشاره به موضوع استعفای ظریف وزیر امور خارجه کشور، اظهار کرد: از آنجایی که در کشور ما پارامترهای سیاسی بر مسائل اقتصادی تأثیرگذاری بسیار بالایی دارد، هرگونه ماجرای سیاسی می تواند پارامترهای اقتصادی کشور را به شدت پر نوسان کند.

وی ادامه داد: استعفای وزیر امور خارجه به دلیل نااطمینانی هایی که در بعد سیاسی و بین الملل و به دنبال آن در بعد اقتصادی ایجاد می کند، می تواند باعث ایجاد احساس نگرانی بین فعالان اقتصادی شود.

به اعتقاد این کارشناس مسائل اقتصادی، نتیجه این امر عدم ثبات در بازارهای مالی و اقتصادی است.

حیات نیا پیش بینی کرد، با اعلام خبر استعفای آقای ظریف احتمال اینکه برخی بازارهای مالی و سرمایه گذاری از جمله بازار طلا و دلار به صورت هیجانی دچار التهاب شود و افزایش قیمت در این بازارها رخ دهد، وجود دارد.

وی درباره اینکه این نوسانات و التهابات احتمالی چقدر ممکن است دوام داشته باشد، نیز یادآوری کرد: همه این موارد به نتیجه این استعفا بستگی دارد که با آن موافقت شود، یا نه.

این کارشناس مسائل اقتصادی تاکید کرد: اگر بااستعفای وزیر امور خارجه موافقت شود، احتمالاً تا تعیین تکلیف وزارت امور خارجه بعدی این نوسانات و التهابات ادامه خواهد داشت، اما اگر با این استعفا موافقت نشود بازار دوباره به وضعیت قبل باز خواهد گشت و آرامش نسبی خود را به دست می آورد.

حیات نیا معتقد است، در این مدت باید از هرگونه اقدامی که به نوسانات و التهابات اقتصادی دامن بزند، جلوگیری شود.

منبع: ایسنا

کلید واژه :

استعفای ظریف

،

اقتصاد

ثبت نظرات
captcha