پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۹۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در مجمع عمومی سالانه صورت گرفت؛

تصویب ترازنامه سال ۱۳۹۶ بانک مرکزی با حضور رئیس جمهور

پنجاه و هشتمین مجمع عمومی بانک مرکزی با حضور رئیس جمهور برگزار شد و در آن پس از ارائه گزارش سیاست های اعتباری و پولی بانک مرکزی، ترازنامه سال ۱۳۹۶ به تصویب رسید.

تصویب ترازنامه سال ۱۳۹۶ بانک مرکزی با حضور رئیس جمهور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام حسن روحانی در پنجاه و هشتمین مجمع عمومی بانک مرکزی که صبح امروز(سه شنبه) در بانک مرکزی برگزاری شد، رسالت و مسئولیت بانک مرکزی را در بخش های مختلف سخت و سنگین توصیف کرد و با قدردانی از تلاش های رئیس و مدیران بانک مرکزی، اظهار داشت: همتی در سال بسیار سختی مسئولیت بانک مرکزی را البته با روحیه امید نسبت به غلبه بر مشکلات و بهبود هر چه بیشتر شرایط پولی و بانکی بر عهده گرفت و اقدامات و فعالیت های خوبی تاکنون انجام شده است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه اگر مدیری نسبت به آینده و حل مسایل تردید کند، آن مسأله در جهت بهبود به پیش نخواهد رفت، گفت: مسئولین و مدیران برای روزها و شرایط سخت هستند و لازم است با تلاش و همت مضاعف نسبت به حل مشکلات و ایجاد شرایط مناسب، بکوشند.

روحانی با بیان اینکه براساس گزارش ارایه شده، تقریباً همه روندها و شاخص های اقتصادی در سال ۹۷ به سمت بهبود بوده است، گفت: امروز یکی از مهم ترین مسئولیت های بانک مرکزی ایجاد تعادل در نرخ ارز است و این بسیار اهمیت دارد چرا که در قیمت سایر اجناس و خدمات تأثیرگذار است.

رئیس جمهور تصریح کرد: برقراری رابطه بانکی بهتر با دنیا، حرکت سیاسی مناسب و برنامه ریزی دقیق بانک مرکزی می تواند در بهبود شرایط بانکی و پولی کشورمان مؤثر باشد.

روحانی لزوم نظارت بر مبادلات بانکی و پولی را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید با نظارت دقیق تلاش کنیم تا پولی که پرداخت می شود در هدف گذاری انجام شده هزینه شود و در این راستا نسبت به دلارهایی هم که پرداخت می شود، باید نظارت دقیق اعمال شود.

رئیس جمهور با تأکید بر لزوم واگذاری بنگاه های اقتصادی و پرهیز از بنگاه داری از سوی دستگاه های اجرایی، تصریح کرد: بانک مرکزی نیز باید در این راستا، اموال و بنگاه های اقتصادی را به فروش برساند و این کار هم از لحاظ مدیریت و هم از لحاظ اقتصادی به نفع دولت است.

روحانی در پایان از تلاش مسئولین بانک مرکزی در دعاوی حقوقی خارج از کشور و موفقیت های مهم و بزرگی که در این دعاوی به دست آمده، قدردانی کرد.

رئیس کل بانک مرکزی نیز در این نشست ، گزارشی از فعالیت ها و جهت گیری های سیاستی بانک مرکزی و تحولات متغیرهای اقتصادی کشور در سال ۹۶ و ۹۷ ارائه کرد و گزارش هیأت نظار در خصوص ترازنامه و صورت های مالی بانک مرکزی در سال ۹۶، ارایه و تصویب شد.

همتی شاخص های اقتصادی در سال ۹۶ را مثبت و ممتاز توصیف کرد و گفت: پایداری نرخ تورم در سطوح تک رقمی و ثبات بخشیدن به رشد نقدینگی از جمله مهم ترین شاخص های اقتصادی در سال ۹۶ بوده است.

کلید واژه :

بانک مرکزی

،

رئیس جمهور

ثبت نظرات
captcha