پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۹۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واقعیت استعفای ظریف چیست؟

یکی از شخصیت های سیاسی کشور که با ظریف درباره استفعایش گفتگو کرده، می گوید "روحانی در این استعفا بی نقش نیست."

واقعیت استعفای ظریف چیست؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه شب گذشته(6 اسفندماه) از سمت خود استعفا داد.

وی در پیامی که در اینستاگرام منتشر کرده بود، نوشت "از بزرگواری مردم عزیز و دلاور ایران و مسئولین محترم در 67 ماه گذشته بسیار سپاسگزارم. از ناتوانی برای ادامه خدمت و تمام کاستی ها و کوتاهی ها در دوران خدمت صمیمانه پوزش می خواهم."

تاکنون شخص وزیر خارجه صحبتی درباره علت استعفایش نداشته است و گمانه زنی ها درباره این استعفا ادامه دارد. اما رئیس دفتر رئیس جمهور شب گذشته در توییتی اعلام کرد که روحانی هنوز این استعفا را نپذیرفته است.

در همین زمینه حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس، در گفتگو با تسنیم، نکته جالب توجه ای درباره استعفای ظریف اعلام کرده و از اختلاف داخلی شدید میان ظریف و برخی اعضای کابینه که او نامی از آنها نبرده، پرده برداشت.

فلاحت پیشه در این باره گفت: "از اینکه استعفای آقای ظریف از سوی رئیس جمهور پذیرفته شده یا خیر همچنان بی اطلاع هستیم. البته اختلافات وزیر امور خارجه با برخی از دولتی ها مسبوق به سابقه است و پیش از این نیز برخی اتفاقات رخ داده بود."

در همین زمینه، یکی از شخصیت های سیاسی که در فضای مجازی نیز مطالبش بازتاب پیدا میکند، اعلام کرده که با ظریف تلفنی صحبت کردم. دلیل استعفای ظریف ربطی به fatf و امثالهم ندارد. روحانی بی نقش نیست. روحانی با بی توجهی به پای خودش شلیک کرده است.

منبع:تسنیم

کلید واژه :

محمدجواد ظریف

،

استعفا

ثبت نظرات
captcha