پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۹۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مطهری: جایگزینی در حد ظریف وجود ندارد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت بعید است رئیس جمهور استعفای وزیر امور خارجه را بپذیرد زیرا جایگزینی در حد ایشان وجود ندارد.

مطهری: جایگزینی در حد ظریف وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس در جمع خبرنگاران درباره دلایل استعفای ظریف گفت: از دلایل استعفای ایشان اطلاعی ندارم، خود ایشان باید توضیح دهد ولی به طور کلی آن مقدار که اطلاع دارم دلیل اصلی دخالت هایی است که از طرف نهادهای غیر مسوول در سیاست خارجی کشور انجام می شود.
وی گفت: وزارت امور خارجه طبق قانون اساسی متولی سیاست خارجی است ولی استقلال کافی ندارد طبیعی است که ایشان احساس می کند موانعی پیش رویش است و نمی تواند کار خود را انجام دهد احتمالا به این دلیل است که استعفا داده ولی توضیح بیشتر در این باره توسط خود ایشان داده شود.
مطهری درباره این موضوع که رییس جمهور آیا با این استعفا موافقت می کند یا خیر گفت: بعید می دانم رییس جمهور موافقت کند، چون جایگزینی در حد ایشان نداریم. رییس جمهور باید مانع دخالت ها بشود، از ابتدای دولت دوازدهم عقب نشینی کرده است، مجلس می تواند کمک کند، ولی بیشتر شخص رییس جمهور است که باید از ابتدا اقتدار بیشتری می داشت و اجازه دخالت نیروهای غیر مسئول در سیاست خارجی را نمی داد البته الان هم یک مقدار دیر شده است ولی رییس جمهور مجری اساسی است و باید از حقوق وزارت خارجه دفاع کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا رییس جمهور در این زمینه تحت فشار است گفت: رییس جمهور نباید فشار را قبول کند.
مطهری در پایان در مورد نامه حمایت از ظریف که در مجلس جمع آوری شده است گفت بنده جزو امضا کنندگان این نامه هستم.

منبع: ایرنا

منبع ایرنا
کلید واژه :

علی مطهری

،

ظریف

ثبت نظرات
captcha