پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۹۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گواردیولا در مسیر جاودانگی؛ هدف، فرگوسن!

دو شب قبل پپ گواردیولا با قهرمانی روی نیمکت سیتی در جام اتحادیه، جام شماره 25 را به کلکسیون افتخارات خود اضافه کرد.

گواردیولا در مسیر جاودانگی؛ هدف، فرگوسن!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در تالار افتخارات گواردیولا سه لالیگا، دو کوپا دل ری، سه سوپر جام اسپانیا، دو لیگ قهرمانان، دو سوپر جام اروپا و دو جام باشگاه های جهان با بارسلونا، سه بوندسلیگا، دو دی اف بی پوکال، یک سوپر جام اروپا و یک جام باشگاه های جهان با بایرن مونیخ و همچنین یک لیگ برتر، دو جام اتحادیه و یک جام خیریه در انگلستان جای گرفته است.

 

 

در ده فصلی که گواردیولا روی نیمکت نشسته است، در اسپانیا، آلمان و انگلیس، به طور متوسط در هر فصل 2.5 جام کسب کرده و به مربیان بزرگی مانند میرشا لوچسکو (32)، والری لوبانوفسکی (30)، اوتمار هیتسفلد (28 ساله)، جاک استین (26) و لوئیز فولیپ اسکولاری (26) نزدیک شده است.

 

اما هدف اصلی پپ گوادیولای 48 ساله بی شک سرالکس فرگوسن با رکورد خیره کننده 49 جام است.

 

فرگوسن در سال 2013 و در سن 71 سالگی پس از 39 سال مربیگری بازنشسته شد. میانگین جام در هر فصل به دست آمده توسط سرمربی اسکاتلندی 1.25 و تقریبا نصف میانگین فعلی گواردیولا بود. در واقع اگر پپ نیز مانند فرگوسن 39 سال مبیگری کند می تواند 97 عنوان به دست آورد اما در این صورت وی باید تا سن 77 سالگی مربیگری را ادامه دهد، اما اگر تصمیم او بازنشستگی در سن فرگوسن باشد، با این میانگین 82 جام خواهد گرفت.

منبع: ورزش 3

منبع ورزش سه
کلید واژه :

گواردیولا

ثبت نظرات
captcha