پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۸۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طلای جهانی گران شد

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۳۰.۴۸ دلار رسید.

طلای جهانی گران شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا به دنبال افت ارزش دلار در برابر یوان افزایش یافت.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۳۰.۴۸ دلار رسید.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل ثابت بود و در ۱۳۳۳ دلار ایستاد.

نرخ مبادلات یوان چین با ۰.۶ درصد افزایش، به ۶.۶۷۳ یوان در برابر دلار آمریکا رسید. افزایش مذکور پس از اعلام این خبر روی داد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ممکن است تعرفه ها روی واردات کالاهای چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار را از ۱۰ به ۲۵ درصد افزایش ندهد.

قوی تر شدن ارزش یوان، طلا را برای چینی ها که بزرگترین مصرف کنندگان این فلز ارزشمند در جهان هستند ارزان تر می کند.

ترامپ روز یکشنبه اعلام کرد: افزایش تعرفه ها روی کالاهای چینی که برای اواخر هفته جاری برنامه ریزی شده بودند، با توجه به پیشرفت قابل ملاحظه مذاکرات تجاری چین و آمریکا در اواخر هفته گذشته، به تأخیر خواهد انداخت.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA اظهار کرد: دلار در معاملات روز جاری پس از تمدید مهلت ترامپ برای افزایش تعرفه ها ضعیف شد و طلا با نزدیک شدن به زمان آغاز فعالیت بازارهای اروپایی و نیویورک ممکن است از صعود بازارهای سهام تحت فشارهای کاهشی قرار گیرد. با این حال تا زمانی که اطلاعات بیشتری درباره توافق تجاری منتشر نشود فشارهای کاهشی قابل توجه نخواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا پس از تصمیم ترامپ برای تمدید مهلت افزایش تعرفه ها که تقاضا برای دارایی های پر ریسک را تقویت کرد، به اوج خود در پنج ماه اخیر صعود کردند. رشد بازارهای سهام، تقاضا برای طلا را محدود خواهد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۸۴۳.۵۰ دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، ۱۵۰۵ دلار معامله شد.

تحلیگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی اعلام کردند که فلزات گروه پلاتین با افزایش ریسک های مربوط به عرضه پس از این که اتحادیه معدن کاران آفریقای جنوبی برای ادامه اعتصاب و گسترش آن از شرکت سیبانی گلد به سایر تولیدکنندگان برنامه ریزی کردند، ادامه خواهد یافت.

این اتحادیه از اواسط نوامبر در معادن سیبانی دست به اعتصاب زده و قصد دارد این اعتصاب را به سایر معادن گسترش دهند.

همچنین هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۵.۹۶ دلار رسید.

منبع: ایسنا

منبع انتخاب
کلید واژه :

طلا

ثبت نظرات
captcha